Młodzieżowa Liga Mistrzów: Legia - Real bez udziału kibiców!

Piłka nożna
Młodzieżowa Liga Mistrzów: Legia - Real bez udziału kibiców!
fot. legia.com/Jacek Prondzynski

Legia Warszawa poinformowała w oficjalnym komunikacie, że spotkanie z Realem Madryt w ramach Młodzieżowej Ligi Mistrzów będzie miało charakter zamknięty. Wszystko "ze względów bezpieczeństwa".

Młodzi piłkarze Legii radzą sobie znacznie lepiej w Lidze Mistrzów niż starsi koledzy. W trzech spotkaniach zgromadzili jeden punkt, który wywalczyli w ostatniej minucie meczu ze Sportingiem Lizbona. Ostatnio dzielnie walczyli w Madrycie z Realem, lecz ostatecznie przegrali 2:3, choć dwukrotnie doprowadzali do wyrównania. Rewanż zapowiadał się pasjonująco, lecz w poniedziałek pojawiła się smutna informacja dla kibiców. Na oficjalnej stronie polskiego klubu pojawił się następujący komunikat:
Zaplanowany na 2 listopada 2016 mecz UEFA Youth League pomiędzy Legią Warszawa, a Realem Madryt ze wzgledów bezpieczeństwa bedzie imprezą o charakterze zamkniętym. W związku z powyższym, Klub nie będzie prowadził sprzedaży biletów na to spotkanie.
Oznacza to, że oba spotkania między Legią a Realem w Polsce odbędą się bez udziału publiczności. Pod koniec września UEFA ukarała mistrza Polski zamknięciem całego stadionu przy Łazienkowskiej na mecz z Realem Madryt oraz grzywną w wysokości 80 tysięcy euro. Była to konsekwencja spotkania z Borussią Dortmund (0:6). UEFA postawiła wówczas sześć zarzutów: zamieszki na trybunach (grupa około 170 osób staranowała jedną z bram i była bliska przedostania się do sektora zajmowanego przez kibiców gości, doszło do starć z pracownikami ochrony), odpalanie rac, wrzucanie przedmiotów na boisko, niedostateczną organizację, zachowania rasistowskie oraz zablokowane drogi ewakuacyjne.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze