Gala UFC z McGregorem na Santiago Bernabeu?

Sporty walki
Gala UFC z McGregorem na Santiago Bernabeu?
fot. PAP

Conor McGregor (20-3, 17 KO, 1 SUB) wystąpi na stadionie Realu Madryt? Irlandczyk niedawno zapowiedział, że nie ma zamiaru przez jakiś czas walczyć w amerykańskim stanie Nevada, a to daje szanse innym miejscom na organizację kasowego wydarzenia. Swoją chęć wyraził również hiszpański klub Real Madryt.

- Bylibyśmy bardzo zadowoleni z możliwości organizacji gali UFC z udziałem Conora McGregora. Stadion mógłby pomieścić nawet ponad 80 tysięcy kibiców. Wydarzenie mogłoby odbyć się w okresie od maja do lipca - powiedział rzecznik prasowy hiszpanskiego klubu w rozmowie z newstalk.com.

Stadion Santiago Bernabeu jest w pełni wyposażony w elementy i technologie, które są niezbędne przy organizacji takie rodzaju eventu: całkowicie zakrywany dach, błyskawiczna możliwość instalacji areny hali oraz odpowiedniego zabezpieczenia trawiastej nawierzchni.

Największym problemem oczywiście pozostałaby kwestia różnicy czasu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Europą i ewentualna sprzedaż systemu PPV, choć na Starym Kontynecie były już organizowane "nocne" gale UFC np. niedawne UFC 204 w Manchesterze.

Po raz ostatni McGregora wystąpił w Europie w 2014 roku, kiedy pokonał już w pierwszej rundzie Diego Brandao (20-11, 11 KO, 5 SUB). Gala UFC Fight Night 46 w Dublinie pobiła rekord oglądalności wydarzenia w pełni dostępnych na platformie UFC FightPass.

W swoim najbliższym pojedynku, 12 listopada w Nowym Jorku podczas UFC 205, McGregor stoczy pojedynek z Eddiem Alvarezem (28-4, 15 KO, 7 SUB), którego stawką będzie pas mistrzowski w kategorii lekkiej. Przy ewentualnym zwycięstwie Irlandczyk stałby się pierwszym w historii posiadaczem mistzowskich pasów w dwóch dywizjach wagowych (aktualnie posiada pas w kategorii piórkowej).

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze