Puchar Niemiec: Bayer odpadł z trzecioligowcem! Nieudany debiut Gikiewicza

Wpadka Bayeru Leverkusen w DFB Pokal! Jeden z najbardziej uznanych niemieckich klubów poległ z trzecioligowym Lotte w konkursie rzutów karnych po szalonym meczu. Podobną strzelaninę zobaczyli kibice we Freiburgu, gdzie między słupkami debiutował Rafał Gikiewicz. Polski bramkarz wpuścił aż trzy bramki, zaś jego zespół w podobnych okolicznościach odpadł z drugoligowym Sandhausen.

Stadion trzecioligowego Sportfreunde Lotte okazał się pechowy dla Bayeru Leverkusen. Aptekarze mają za sobą szaloną partię, w której było niemal wszystko: aż pięć goli, czerwona kartka, gol samobójczy, wreszcie dogrywka i rzuty karne. W konkursie jedenastek goście chybili aż trzykrotnie i lepsi okazali się skazywani na pożarcie gospodarze.

W barwach gospodarzy cały mecz zagrał Polak niemieckiego pochodzenia, Andre Dej, który kiedyś... był nawet zawodnikiem Bayeru.

Nieudany debiut między słupkami SC Freiburg ma za sobą Rafał Gikiewicz. Były gracz Eintrachtu Brunszwik nie będzie dobrze wspominał wtorkowego wieczoru, bowiem do spółki z defensywą rozegrał koszmarne zawody. Goście z Sandhausen wywalczyli na boisku faworyta remis 3:3, okazali się także pewniejszymi egzekutorami jedenastek. 85 minut w barwach gości rozegrał Daniel Łukasik.

Nie zawiodły inne kluby z Bundesligi: do dalszej fazy rozgrywek awansowały między innymi Borussia Moenchengladbach - 1:0 ze Stuttgartem (Marcin Kamiński cały mecz na ławce rezerwowych) oraz Hertha Berlin (2:0 z St. Pauli - cały mecz Waldemara Soboty). Innym Polakiem, który we wtorek mieli okazję zaprezentować się niemieckiej publiczności był Tomasz Hołota (Arminia Bielefeld).

Wtorkowe wyniki:

Dresden - Bielefeld 0:1 (Hemlein 66)
Freiburg - Sandhausen 3:3 [3:4 rz.k.] (Daehli 21, Grifo 76, Petersen 82 - Kister 39, Wooten 53, Sukuta-Pasu 64)
Lotte - Bayer Leverkusen 1:1 [d. 1:1, rz.k. 4:3] (Hilbert 47 [sam.], Freiberger 105+1 - Volland 25, 95)
Wurzburger Kickers - TSV 1860 0:0 [rz.k. 3:4]
Hallescher - Hamburger SV 0:4 (Wood 8, 43, Lasogga 58, Waldschmidt 82)
Borussia Moenchengladbach - VfB Stuttgart 2:0 (Johnson 31, Stindl 84)
St.Pauli - Hertha 0:2 (Weiser 42, Stocker 54)

Eintracht Frankfurt - Ingolstadt 0:0 [rz.k. 4:1]