Budowa obiektów na The World Games 2017 mocno zaawansowana

Inne
Budowa obiektów na The World Games 2017 mocno zaawansowana
fot.PAP

Trzy najważniejsze inwestycje – Stadion Olimpijski, nowoczesna pływalnia i tor wrotkarski – na igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games, które w 2017 zostaną zorganizowane we Wrocławiu, wiosną zostaną oddane do użytku.

Najważniejsze inwestycje infrastrukturalne na The World Games 2017, to modernizacja zabytkowego Stadionu Olimpijskiego oraz budowa nowoczesnej krytej pływali i toru wrotkarskiego. Jak zapewnił prezes komitetu organizacyjnego wrocławskich igrzysk sportów nieolimpijskich Marcin Przychodny, prace na wszystkich trzech budowach idą według planu. - Otwarcie tych obiektów to wiosna przyszłego roku, a nawet jest szansa, że stanie się to troszeczkę szybciej. Wszystkie te inwestycje są zaplanowane z dużym buforem czasowym w kontekście The World Games, które zaczynają się 20 lipca – podkreślił Przychodny.

 

Opowiadając o przygotowaniach do igrzysk, prezes komitetu organizacyjnego podkreśli, że po World Games wszystkie wspomniane obiekty będą do dyspozycji wrocławian. - Za 125 mln złotych Stadion Olimpijski znowu będzie błyszczeć i będzie nadal domem dla żużla, który jest jednym z symboli wrocławskiego sportu. Zyskamy też pierwszą 50-mertową pływalnię na Dolnym Śląsku i pierwszy tego typu tor wrotkarski w tej części Polski – dodał.

 

Igrzyska sportów nieolimpijskich World Games rozgrywane są od 1981 roku, zawsze rok po letniej olimpiadzie. Głównym organizatorem jest International World Games Association (IWGA), a patronat sprawuje MKOl. W X Światowych Igrzyskach Sportowych The World Games 2017 udział weźmie około 4 tys. sportowców z całego świata, którzy będą rywalizować w 31 dyscyplinach. Gospodarzem poprzednich igrzysk w 2013 roku było kolumbijskie miasto Cali. Na trybunach obejrzało je 500 tysięcy widzów. Transmitowano je do 120 krajów świata.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze