Malarz ukarany przez Komisję Ligi

Piłka nożna
Malarz ukarany przez Komisję Ligi
fot. Cygfrasport

Komisja Ligi ukarała bramkarza Legii Warszawa Arkadiusza Malarza grzywną pięciu tysięcy złotych za zachowanie wobec piłkarza Lecha Poznań Dawida Kownackiego w końcówce sobotniego meczu tych drużyn. Natomiast utrzymana została żółta kartka.

W 90. minucie meczu Legii z Lechem Marcin Robak zdobył gola z rzutu karnego na 1:1. Po chwili inny z napastników poznańskiej drużyny Kownacki podbiegł po piłkę, by szybko ją ustawić na środku boiska. Wówczas został zaatakowany przez Malarza. Do akcji wkroczyli pozostali zawodnicy obu zespołów, w incydencie brali też udział rezerwowi piłkarze; golkiper Lecha Jasmin Buric został ukarany czerwoną kartką. Z kolei Malarz i Kownacki obejrzeli żółte kartoniki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Legii 2:1.

 

Według działaczy Lecha kary były niesprawiedliwe. Lech w poniedziałek wieczorem złożył protest do Komisji Ligi. Wnioskował m.in. o zawieszenie bramkarza Legii na trzy mecze.

 

"Komisja Ligi oddaliła protest klubu z Poznania oraz postanowiła utrzymać decyzje sędziego głównego zawodów. Zmiana decyzji sędziego o żółtej kartce byłaby możliwa, gdyby sędzia zawodów nie widział zdarzenia, a błąd uznano za rażący. Natomiast w związku z niesportowym zachowaniem Arkadiusza Malarza, Komisja Ligi postanowiła nałożyć możliwą dodatkową karę finansową w wysokości 5 000 złotych" - napisano w komunikacie.

 

Dzień wcześniej Komisja Ligi ukarała bramkarza Buricia zawieszeniem na trzy mecze.

 

Po 13 kolejkach ekstraklasy Legia i Lech mają po 16 punktów. Dzięki lepszemu bilansowi bramek "Wojskowi" zajmują ósme miejsce, a zespół z Poznania jest tuż za nim.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze