Florenzi jak Milik. Ten sam lekarz zoperuje zerwane więzadła

Piłka nożna
Florenzi jak Milik. Ten sam lekarz zoperuje zerwane więzadła
fot. PAP

Alessandro Florenzi podzielił los Arkadiusza Milika, który kilkanaście dni temu doznał poważnej kontuzji kolana. Tym razem to piłkarz Romy zerwał więzadło krzyżowe przednie w kolanie i podobnie jak Milik będzie pauzował od 4 do 6 miesięcy. Co ciekawe, Florenzi przejdzie operację tam gdzie Polak, czyli w Villa Stuart, a zabieg przeprowadzi podobnie jak w przypadku Milika Paolo Mariani.

Można powiedzieć, że Mariani jest specjalistą od naprawiania kolan piłkarzy grających na Półwyspie Apenińskim. Kilka tygodni temu to on zabrał się za staw kolanowy Arkadiusza Milika uszkodzony w starciu z Danią, a wcześniej na "rozkładzie" miał także innych znanych piłkarzy, między innymi Kevina Strootmana czy Antonio Rudigera. Mariani bardzo szybko postawił na nogi także naszego Błażeja Augustyna.

Przed włoskim lekarzem kolejne wyzwanie, a tym razem ponownie będzie musiał rozwiązać problem piłkarza Romy. Tym razem chodzi o Alessandro Florenziego, który doznał kontuzji w samej końcówce ligowego meczu z Sassuolo wygranego przez rzymian 3:1. Przeprowadzone w nocy badania wykazały zerwanie u Florenziego więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie, czyli dokładnie tę samą kontuzję co w przypadku Milika.

 


Piłkarz AS Roma ma zostać zoperowany jeszcze w czwartek, a rehabilitacja podobnie jak w przypadku polskiego napastnika ma potrwać około cztery miesiące.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie