Piłka nożna

Derby Manchesteru dla United! Pierwszy taki...

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego doszło do skandalicznego zachowania fanów ekipy ”Młotów”. Zaczęli oni rozdawać kartki z obraźliwymi tekstami pod adresem Johna Terry’ego. Na kawałku papieru napisane było, aby śpiewać tę piosenkę na trybunach. Zwrotka przyśpiewki zawierała homofobiczne teksty.

 

 

Gorąco było również na London Stadium. Obiekt potwierdził przedmeczowe zapowiedzi, że do najbezpieczniejszych nie należy. Pseudokibice za wszelką cenę chcieli przedostać się do sektora przeciwników. Ochrona nie za bardzo radziła sobie z sytuacją, a ”fani” rzucali w siebie tym, co mieli pod ręką.

 

 

– Większość kibiców zachowywała się odpowiednio i spokojnie opuściła stadion, jednak pewna grupka fanów przyszła na stadion z agresywnym nastawieniem i tylko czekała na bójkę. Pomimo wzmożonych wysiłków obu klubów i policji na stadionie i poza nim doszło do niedopuszczalnych incydentów przed, w trakcie oraz po meczu. Trzeba coś zrobić z tym stadionem, to najgorszy obiekt, na którym pracowałem – powiedział szef policji.