Francuskie Ministerstwo Sportu zakazuje MMA! "Dalej popijajcie wino!"

Sporty walki
Francuskie Ministerstwo Sportu zakazuje MMA! "Dalej popijajcie wino!"
fot. PAP

MMA zostały oficjalnie zakazane jako sport w całej Francji. Francuska Federacja MMA (CFMMA) ma zamiar wystosować prawny sprzeciw nowym przepisom wprowadzonym przez francuskie Ministerstwo Sportu, ale na zmianę decyzji szansę są nikłe.

- Dekret odnosi się do przepisów technicznych i bezpieczeństwa obowiązujący w publicznych wydarzeniach sportów walki - przekazał francuski minister sportu. Nie zostało użyte słowo MMA, ale zgodnie z nowymi zasadami walki nie mogą odbywać się w klatce i zabronione zostały pewne techniki m.in. wykluczono możliwość uderzeń w parterze.

- Walki muszą odbywać się na macie lub w ringu z trzema albo czterema linami. Narożniki również powinny być zabezpieczone. Zostają zakazane: uderzenia, kopnięcia oraz kolana w parterze; nie można używać łokci, uderzać w krocze, gardło oraz kręgosłup - czytamy we francuskich artykułach. Niektóre reguły zostały utrzymane tj. zakaz ciągnięcia za włosy, wkładania palców w oczy i usta.

MMA we Francji nie jest sankcjonowanym sportem, więc francuski związek CFMMA ma niewielkie pole do działana. - To niesamowite, w jaki sposób okazują nam brak szacunku - skomentował prezydent CFMMA Bertrand Amoussou w rozmowie z L'Exrpress.

Już od dawna mówiło się, że Ministerstwo Sportu we Francji pracuje nad dokumentami, które ograniczyłyby możliwość uprawiania MMA, a wiele wskazuje na to, że swój wkład w cały proces miała również Francuska Federacja Judo... Swój sprzeciw wobec podjętych decyzji okazali już francuscy zawodnicy MMA m.in. Karl Amoussou (23-7-2, 6 KO, 13 SUB). W ramach protestu Amoussou podjął już decyzję o zmianie barw na niemieckie.

 


Sprawę dość przewrotnie za pośrednictwem swojego Twittera komentował Łukasz "Juras" Jurkowski:

Francja ponownie wpisała się w konwencję narodu chłopaków w rurkach z bujnie zawiązanym szalem, którzy popijają wino..ze swoimi chłopakami :)

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze