Usyk wyzwał Masternaka? Poznaliśmy datę potencjalnej walki

Sporty walki

Czy pogromca Krzysztofa Głowackiego (26-1, 16 KO), Oleksandr Usyk (10-0, 9 KO) zadebiutuje za oceanem jeszcze w tym roku? Mistrz świata WBO wagi junior ciężkiej ma bronić pasa 17 grudnia na gali w Inglewood, zaś dość sensacyjnym kandydatem do walki jest Mateusz Masternak (37-4, 26 KO). Według różnych źródeł innym polskim kandydatem do pojedynku jest Krzysztof "Diablo" Włodarczyk (51-3-1, 37 KO).

Wszyscy z podziwem patrzyliśmy na imponujące poruszanie się i wyprowadzanie celnych ciosów Oleksandra Usyka w walce z broniącym pasa Krzysztofem Głowackim. Polak przegrał walkę jednogłośnie na punkty, zaś Usyka ochrzczono spadkobiercą braci Kliczko i wróżono wielką karierę na światowych ringach.

Reprezentant Ukrainy swoją kolejną walkę miał stoczyć już w Stanach Zjednoczonych, a dojść do niej może już 17 grudnia na gali w Inglewood. Głównym wydarzeniem ma być starcie Bernarda Hopkinsa (55-7-2, 32 KO) z Joe Smithem Jr. (22-1, 18 KO), zaś poszukiwania rywala Usyka trwają. Jedną z ostatnich kandydatur jest dobrze nam znany Mateusz Masternak, który jednak wolałby boksować z Ukraińcem w Europie:
Dostałem zapytanie od mojego promotora, jednak na razie na tym się skończyło. Zgodziłem się, jednak raczej szukają mu rywala z USA i są w trakcie rozmów z dwoma innymi zawodnikami.
Gala miałaby się odbyć w Kalifornii, gdzie jest dziewięć godzin różnicy w czasie. W USA musiałbym spędzić co najmniej trzy tygodnie, żeby się zaaklimatyzować. Nie mam pojęcia, gdzie miałbym się zatrzymać. Europa byłaby dużo lepsza, patrząc z mojej perspektywy.

 

O drugim polskim kandydacie na Twitterze pisze z kolei Mateusz Borek. Mowa o Krzysztofie "Diablo" Włodarczyku:

ch, ringpolska.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie