Zubizarreta dyrektorem sportowym Olympique Marsylia

Piłka nożna
Zubizarreta dyrektorem sportowym Olympique Marsylia
fot. PAP/EPA

Były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii, zawodnik m.in. Barcelony i Valencii 55-letni Andoni Zubizarreta został dyrektorem sportowym Olympique Marsylia zajmującego 11. miejsce w tabeli francuskiej ekstraklasy.

Zubizarreta zastąpił Guntera Jakuba, który został zwolniony po zaledwie trzech miesiącach pracy. Byłego bramkarza zatrudnił nowy właściciel Olympique Amerykanin Frank McCourt, który wraz z prezesem klubu francuskim biznesmenem Jacques-Henri Eyraudem postawili sobie za cel powrót zespołu na czoło francuskiej ekstraklasy. W ciągu najbliższych czterech lat grupa kapitałowa obecnie powiązana z klubem chce zainwestować w OM około 200 mln euro.

 

 

Tydzień temu w OM doszło do zmiany trenera, nowym został Francuz Rudi Garcia. Były szkoleniowiec m.in. AS Roma podpisał trzyletni kontrakt.

 

Garcia wywalczył z Romą dwukrotnie wicemistrzostwo Włoch, przegrywając rywalizację tylko z bezkonkurencyjnym w ostatnich latach Juventusem Turyn. Największy sukces 52-letni trener odniósł z Lille, z którym w sezonie 2010/11 niespodziewanie zdobył mistrzostwo i Puchar Francji.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze