Energa wygrywa po dramatycznej końcówce. PGE Turów wraca na zwycięski szlak

Koszykarze TBV Start Lublin przegrali na własnym parkiecie z Energią Czarni Słupsk 63:66. Dla Lublinian to czwarta porażka z rzędu i na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie będą musieli jeszcze poczekać. Najskuteczniejszymi zawodnikami spotkania zostali Stefan Balmazović oraz Mantas Cesnauskis, którzy rzucili po 18 punktów. W drugim piątkowym meczu PGE Turów Zgorzelec ograło MKS Dąbrowę Górniczą 94:70, a najwięcej punktów w meczu zdobył Kirk Archibeque - 23.

Dla trenera Andreja Żakelji kluczowym elementem w meczu przeciwko Energi była skuteczność w obronie, a przede wszystkim powstrzymanie niezawodnego Jerela Blassingame'a. Amerykański rozgrywający to w tym sezonie prawdziwa maszyna do zdobywania punktów - średnio 21 na mecz. Plan nie do końca się powiódł, co prawda Blassingame zdobył "tylko" 11 punktów, ale zanotował także 9 asyst, jego świetny przegląd pola był szczególnie przydatny w końcowych fragmentach meczu, które zdecydowały o zwycięstwie gości.

Pierwsze punkty w meczu zdobyli przyjezdni, ale ponownie na prowadzenie wyszli dopiero w 34. minucie, do tego czasu to gospodarze utrzymywali przewagę, która powoli topniała. Ostatnia kwarta była niezwykle wyrównana, obie drużyny szły łeb w łeb, ale więcej sił zachowali słupszczanie i po ostatniej syrenie to oni cieszyli się z drugiego zwycięstwa w bieżących rozgrywkach.

Po wymarzonym początku i trzech zwycięstwach z rzędu, koszykarze MKS'u stracili impet. Po porażce z Polskim Cukrem Toruń w zeszłym tygodniu, tym razem dąbrowianie nie poradzili sobie z Turowem Zgorzelec. Goście wypadli bardzo słabo na tle zgorzelanów, którzy wciąż nie są w najwyższej formie. Kolejny raz skutecznością imponował amerykański center Archibeque. Duży wpływ na grę gości, miała kiepska dyspozycja lidera MKS'u, Piotra Pamuli, który rzucił zaledwie 5 punktów.

TBV Start Lublin - Energa Czarni Słupsk 63:66 (18:15, 16:12, 14:14, 15:25)

PGE Turów Zgorzelec - MKS Dąbrowa Górnicza 94:70 (22:11, 34:21, 17:16, 21:20)