Muszynianka rozbita przez Developres Rzeszów

Mimo, że zawodniczki Developres SkyRes Rzeszów były stawiane w starciu z Polskim Cukrem Muszynianką Enea w roli faworytek, to nikt się nie spodziewał, że wynik bedzie aż tak jednostronny. Rzeszowianki wygrały 3:0, a ostatni set był prawdziwym pogromem.

Obie ekipy rozpoczęły sezon od zwycięstwa za trzy punkty. Potem nie było już tak kolorowo, Muszynianka dopiero po tie-breaku pokonała Legionovię, a rzeszowianki uległy Budowlanym Łódź. W spotkanie lepiej weszły siatkarki Developresu, które długo utrzymywały trzy punktowe prowadzenie. W końcówce powiększyły przewagę, głównie dzięki dobrej zagrywce oraz niezłej grze w bloku i ostatecznie rozbiły rywalki 25:15.

Podrażnione straconym setem Muszynianki od prowadzenia zaczęły druga partię. W tej odsłonie gra była o wiele bardziej zacięta i wyrównana. Gospodynie kolejny raz zachowały zimną krew w ostatnich akcjach i drugi set również padł ich łupem.

Ostatnia część to już prawdziwy pogrom. Zawodniczki Polskiego Cukru miały ogromny problem ze skończeniem akcji. Przyjezdne prowadziły już 13:2. Jedyne punkty jakie zdobywały siatkarki Polskiego Cukru to z reguły popsute zagrywki przeciwniczek. Ekipie z Muszyny udało się co prawda nieco zniwelować rozmiary porażki, ale różnica poziomów była w piątkowy wieczór aż nadto widoczna. MVP spotkania została Adela Helić.

Polski Cukier Muszynianka Enea - Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (15:25, 23:25, 10:25)

Muszynianka: Magdalena Szabó, Maja Savić, Anna Grejman, Magdalena Wawrzyniak, Agnieszka Rabka, Natasa Cikiriz, Małgorzata Lis, Justyna Sosnowska, Aleksandra Wójcik, Koleta Łyszkiewicz, Dorota Medyńska, Dorota Wilk, Marina Cvetanovic.