Rajdowe MŚ: Ogier liderem, dachowanie Breena

Moto
Rajdowe MŚ: Ogier liderem, dachowanie Breena
fot. PAP

Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC), który już wcześniej zapewnił sobie czwarty z rzędu tytuł mistrzowski, prowadzi w Rajdzie Wielkiej Brytanii, 12. rundzie mistrzostw świata. Groźny wypadek miał Irlandczyk Craig Breen (Citroen DS3 WRC).

Breen dachował na piątym odcinku specjalnym Myherin 2 (31,8 km), samochód został poważnie uszkodzony, ale załodze nic się nie stało.

 

Drugi po siedmiu OS-ach jest Estończyk Ott Tanak (Ford Fiesta WRC), który traci do lidera 23,3 s, a trzeci Brytyjczyk Kris Meeke (Citroen DS3 WRC) - strata 1.05,4.

 

Z siedmiu rozegranych odcinków specjalnych Ogier wygrał pięć, na dwóch najszybszy był Tanak. W piątek wieczorem załogi mają do przejechania jeszcze jeden OS.

 

W sobotę załogi czeka sześć prób sportowych (trzy dwukrotnie pokonywane), w tym odcinek Pantperthog (9,6 km), który poprzednio był w programie rajdu 20 lat temu.

 

Ostatni dzień imprezy w niedzielę to ponownie trzy odcinki - najdłuższy Alwen (10,4 km), które będą dwukrotnie przejeżdżane. Rajd zakończy Power Stage Brenig (7,9 km), na którym będzie można zdobyć dodatkowe punkty do klasyfikacji mistrzostw świata.

 

Rekordzistami Rajdu Wielkiej Brytanii są Fin Hannu Mikkola i Norweg Petter Solberg, którzy zwyciężali czterokrotnie. W tym roku do tego grona może dołączyć Ogier, który wygrał trzy razy.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie