1 liga: Drutex-Bytovia Bytów - Chojniczanka Chojnice. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
1 liga: Drutex-Bytovia Bytów - Chojniczanka Chojnice. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

Drutex-Bytovia Bytów kontra Chojniczanka Chojnice, czyli małe derby Pomorza i zarazem starcie w czubie 1 ligi. Obie ekipy w tym sezonie radzą sobie świetnie. Zaskoczeniem może być szczególnie postawa piłkarzy Macieja Bartoszka, którzy zeszłe rozgrywki skończyli na dalekim 12. miejscu. Transmisja meczu Drutex Bytovia Bytów - Chojniczanka Chojnice w Polsacie Sport.

Chojniczanka zajmuje w tabeli 1 ligi trzecie miejsce, Bytovia - piąte. Oba zespoły mogą się pochwalić długimi passami bez porażki. Bytowianie nie przegrali już od dziewięciu spotkań, chojniczanie - od siedmiu. Gdyby nie liczne remisy po obu stronach, tabela wyglądałaby dla nich jeszcze korzystniej.

Bytovia już jedne derby w październiku ma za sobą. We wtorek pokonała ekstraklasową Arkę Gdynia 2:1 i jeśli szczęście dopisze jej również w rewanżu, historyczny awans do półfinału Pucharu Polski stanie się faktem. Wielka rzecz dla niespełna 20-tysięcznego miasteczka.

Patrząc na Bytovię i Chojniczankę można powiedzieć: coś za coś. Liga kosztem Pucharu. Jak zapewnił po ostatnim meczu (3:1 z Olimpią Grudziądz) dyrektor zarządzający Chojniczanki, jednym z największych atutów jego zespołu jest charakter.

 

Czy to znaczy, że w sobotę któraś z tych jakże długich serii zostanie w końcu przerwana? Obie drużyny są w gazie, obie imponują mentalnością. Chyba już czas. Przynajmniej na dobry, zacięty mecz.

Transmisja spotkania Drutex-Bytovia Bytów - Chojniczanka Chojnice od godz. 17:30 w Polsacie Sport. Komentują: Piotr Przybysz.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze