Arsenal znęca się nad słabszymi. 50 goli Sancheza!

W pierwszym sobotnim meczu Premier League obyło się bez niespodzianki. Arsenal pokonał na wyjeździe ostatni w tabeli Sunderland 4:1 i - przynajmniej do godz. 16:00, kiedy swój mecz zacznie Manchester City - wskoczył na fotel lidera. Swojego 49. i 50. gola dla "Kanonierów" ustrzelił Alexis Sanchez.

Zgodnie z oczekiwaniami, Arsenal otworzył wynik spotkania już w 19. minucie. Przebojowo prawym skrzydłem ruszył Alex Oxlade-Chamberlain, który świetnym dośrodkowaniem obsłużył główkującego w polu karnym Alexisa Sancheza. Chilijczyk rzucił się do piłki niemalże szczupakiem, a bramkarz nawet nie zareagował. To 49. gol 27-latka dla Arsenalu.

Do małej sensacji doszło natomiast w 65. minucie, kiedy Petr Cech sfaulował we własnym polu karnym Duncana Watmore'a. Jedenastkę pewnie wyegzekwował Jermain Defoe i na tablicy wyników widniał remis 1:1.

Widniał jednak tylko przez sześć minut. Nagle w "Kanonierów" wstąpiły nowe siły. W 71. minucie na 2:1 z dziesięciu metrów strzelił Olivier Giroud, który pięć minut później podwyższył głową na 3:1. W 78. minucie, strzelając swoją 50. bramkę dla Arsenalu, wynik ustalił natomiast Alexis Sanchez.

Sunderland - Arsenal 1:4
Bramki: Defoe 65 - Sanchez 19, 78, Giroud 71, 76