Delew bohaterem Pogoni Szczecin. Kolejny gol Niezgody

Pogoń Szczecin na własnym obiekcie uporała się z Ruchem Chorzów i wygrała 2:1. Nie był to jednak łatwy mecz, bo to rywale pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą kolejnego gola Jarosława Niezgody. Zwycięstwo dwoma trafieniami zapewnił Portowcom Spas Delew.

W Szczecinie kibice mogli liczyć na emocjonujące spotkanie. Sześć ostatnich meczów pomiędzy Pogonią,  a Ruchem nie kończyło się rezultatem bezbramkowym. Szybko okazało się, że i tym razem będzie podobnie.

Już w 18. minucie na listę strzelców wpisał się Niezgoda, który szczęśliwie przebił się przez defensywę gospodarzy. Napastnik wypożyczony z Legii imponuje świetną formą. To już jego czwarty mecz z rzędu z golem. Ta sztuka w tym sezonie jeszcze nikomu się nie udała. Niezgoda nie uszczęśliwił jednak kibiców na długo. Już po czterech minutach nie najwyższy Delew precyzyjnym strzałem głową wykończył dośrodkowanie Takafumiego Akahoshiego.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Pogoń powinna objąć prowadzenie. Sytuacji sam na sam z Libor Hrdlicką nie wykorzystał jednak Adam Frączczak. Ostatecznie piłkę udało się posłać do siatki w 61. minucie. Autorem bramki ponownie okazał się Delew, który pięknym strzałem z linii pola karnego pokonał bramkarza.  Ruch nie potrafił odpowiedzieć, a kolejne sytuacje miała Pogoń, ale żadna z nich nie zakończyła się już golem.

Trzy punkty pozwoliły Pogoni wyprzedzić w tabeli Legię i awansować na piątką lokatę. Ruch aktualnie znajduje się tuz nad strefą spadkową. Chorzowianie muszą liczyć na poniedziałkową porażkę Wisły Kraków z Zagłębiem Lubin. W innym przypadku to ekipa Waldemara Fornalika będzie po czternastu kolejkach w strefie spadkowej.

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Jarosław Niezgoda (18), 1:1 Spas Delew (21), 2:1 Spas Delew (60).

Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Jarosław Fojut, Sebastian Rudol. Ruch Chorzów: Łukasz Moneta, Patryk Lipski.

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła - Cornel Rapa, Jarosław Fojut, Sebastian Rudol, Ricardo Nunes - Spas Delew (89. Mateusz Lewandowski), Mateusz Matras, Takafumi Akahoshi, Kamil Drygas, Adam Gyurcso - Adam Frączczak (90. Łukasz Zwoliński).

Ruch Chorzów: Libor Hrdlicka - Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Marcin Kowalczyk, Paweł Oleksy - Piotr Ćwielong, Łukasz Surma (73. Patryk Lipski), Maciej Urbańczyk, Łukasz Moneta (66. Kamil Mazek), Jarosław Niezgoda - Eduards Visnakovs (46. Jakub Arak).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Widzów: 8 397.