PlusLiga: Niecodzienna sytuacja! Siatkarze wywołani z szatni, by dokończyć mecz

W meczu szóstej kolejki PlusLigi siatkarze Cuprum Lubin pewnie, w trzech setach wygrali z Espadonem Szczecin. Po spotkaniu doszło jednak do niecodziennej sytuacji. Zawodnicy, którzy przebywali już w szatni, zostali poproszeni o powrót na parkiet i końcówkę trzeciego seta rozegrano jeszcze raz.

Siatkarze Cuprum Lubin w obecnym sezonie we własnej hali wygrywają 3:0. Tak było w starciach z MKS Będzin, Asseco Resovią Rzeszów, nie inaczej również w sobotnim meczu przeciwko Espadonowi Szczecin. Podopieczni Gheorghe Cretu wygrali tę konfrontację zdecydowanie, czego wyraźnym dowodem są wyniki pierwszej i trzeciej partii.

Spotkanie Cuprum - Espadon nie zapisałoby się niczym wyjątkowym w historii PlusLigi, gdyby nie to, co się zdarzyło po jego zakończeniu. Po wnikliwej analizie protokołu wyszło na jaw, że przy stanie 20:10 w trzecim secie doszło do sędziowskiej pomyłki. Zawodnicy obu ekip przebywali już wówczas w szatniach, ale zostali poproszeni o powrót na parkiet i końcówkę spotkania rozegrano raz jeszcze. Siatkarze zagrali ją w luźnej atmosferze, a wynik nie uległ zmianie. MVP: Piotr Hain (Cuprum).

Cuprum Lubin – Espadon Szczecin 3:0 (25:14, 25:23, 25:13)

Cuprum: Piotr Hain, Łukasz Kaczmarek, Keith Pupart, Marcis Boehme, Grzegorz Łomacz, Robert Taht – Paweł Rusek (libero) oraz Mateusz Malinowski, Maciej Gorzkiewicz, Adam Michalski.

Espadon: Maciej Zajder, Michał Sladecek, Ivan Borovnjak, Janusz Gałązka, Bartłomiej Kluth, Marcin Wika – Adrian Mihułka (libero) oraz Łukasz Perłowski, Danaił Miliszew, Bartosz Cedzyński, Maciej Wołosz, Michał Ruciak.