Real Madryt lepszy od Alaves. Hattrick Ronaldo

Real Madryt pokonał 4:1 na wyjeździe drużynę Deportivo Alaves w meczu 10. kolejki Primera Divison. Gospodarze cieszyli się nawet z prowadzenia, ale tylko przez dziesięć minut. Później na listę strzelców trzykrotnie wpisał się Cristiano Ronaldo, a w międzyczasie trafienie dorzucił również Alvaro Morata. Królewscy już w najbliższą środę w Warszawie zmierzą się z Legią w ramach 4. kolejki Ligi Mistrzów.

Spotkanie na Mendizorrotza Stadium nie rozpoczęło się najlepiej dla Królewskich. W 7. minucie z lewego skrzydła piłkę w pole karne dograł Theo Hernandez, a na przedpolu z piłką minął się golkiper Realu Keylor Navas. Jego niefrasobliwość wykorzystał Deyverson, który strzałem do pustej bramki wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Radość podopiecznych Mauricio Pellegrino trwała jednak tylko dziesięć minut. W 17. minucie sędzia Jose Sanchez po zagraniu ręką podyktował jedenastkę, a stały fragment pewnie egzekwował Cristiano Ronaldo. Portugalczyk jeszcze w pierwszej połowie, a dokładniej w 33. minucie, wyprowadził swój zespół na prowadzenie precyzyjnym strzałem zza pola karnego.

Alaves już się nie podniosło, a Królewscy w drugiej połowie powiększyli rozmiary zwycięstwa. W 79. minucie Cristiano Ronaldo nie wykorzystał jedenastki, ale pięć minut później na listę strzelców wpisał się Alvaro Morata. Na dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry arbiter spotkania podyktował drugą jedenastkę, a do piłki ponownie podszedł Portugalczyk. Tym razem już się nie pomylił i zapisał na swoim koncie trzecie trafienie na Mendizorrotza Stadium.

Już w najbliższą środę drużyna prowadzona przez Zinedine Zidane zmierzy się z Legią Warszawa w 4. kolejce Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu Królewscy na własnym stadionie pokonali Legię 5:1.

Deportivo Alaves - Real Madryt 1:4 (1:2)