UFC 205 pobiło rekord sprzedaży biletów w Madison Square Garden

Sporty walki
UFC 205 pobiło rekord sprzedaży biletów w Madison Square Garden
fot. PAP

UFC 205 pobiło rekord wpływów z bramki w nowojorskim Madison Square Garden - taką informację przekazał szef UFC w wywiadzie dla telewizji FOX Sports. Konkretne liczby jednak nie zostały przedstawione przez Danę White'a.

Do tej pory w Madison Square Garden rządziły oczywiście wydarzenia pięściarskie. Najwięcej wpływów z bramki przyniosła gala z 1999 roku, kiedy w pojedynku kategorii ciężkiej o pasy mistrzowskie Lennox Lewis zmierzył się z Evanderem Holyfieldem. Na trybunach MSG zasiadło 21284 widzów, którzy za bilety zapłacili aż 13,5 miliona dolarów.

Jeśli informacje Dany White'a zostaną potwierdzone zostanie pobity również dotychczasowy rekord UFC. Najbardziej wpływową galą w historii było wydarzenie z numerem 129 z walką wieczoru Georges St-Pierre vs Jake Shields, które odbyło się 30 kwietnia 2011 roku w Toronto. Na stadionie Rogers Centre zasiadło aż 55724 widzów, a wpływy z bramki wyniosły niewiele ponad 12 milionów dolarów.


Gala UFC 205 odbędzie się już 12 listopada. W walce wieczoru Conor McGregor (20-3, 17 KO, 1 SUB) stanie przed szansą zdobycia drugiego pasa mistrzowskiego, tym razem w kategorii lekkiej. Jego rywalem będzie aktualny mistrz Eddie Alvarez (28-4, 15 KO, 7 SUB). W karcie walk znajdują się jeszcze dwa pojedynki mistrzowskie: w męskiej dywizji półśredniej oraz najważniejszy pojedynek w historii polskiej MMA o pas kobiecej kategorii słomkowej pomiędzy Joanną Jędrzejczyk (12-0, 4 KO, 1 SUB) a Karoliną Kowalkiewicz (10-0, 1 KO, 2 SUB).

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze