PlusLiga: Zdecydowane zwycięstwo Resovii

Siatkarze Asseco Resovii pokonali Cerrad Czarnych Radom 3:0 w spotkaniu 6. kolejki PlusLigi. Mecz nie był porywającym widowiskiem, drużyna z Radomia w każdej z trzech odsłon była jedynie tłem dla wicemistrzów Polski.

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom początku sezonu nie mogli zaliczyć do udanych. Co prawda, w pierwszej kolejce gładko pokonali ekipę AZS Częstochowa (3:0), ale w kolejnych grach ponieśli porażki, ulegając kolejno we własnej hali BBTS Bielsko-Biała (1:3), Effectorowi Kielce (2:3) i ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle (1:3). Siatkarze Resovii, dla odmiany, sezon rozpoczęli znakomicie ogrywając Onico AZS Politechnikę Warszawską (3:0), Espadon Szczecin (3:0), PGE Skrę Bełchatów (3:1) i Lotos Trefl Gdańsk (3:1), ale w poprzedniej serii gier niespodziewanie łatwo ulegli Cuprum Lubin (0:3).

Faworytem niedzielnego spotkania była więc ekipa z Podkarpacia, a rywale nie byli tego dnia w stanie zrobić zbyt wiele, by zatrzymać wicemistrzów Polski.  Początek spotkania miał wyrównany przebieg, ale od stanu 7:7 przewagę zaczęli wypracowywać gospodarze. W środkowej części seta zarysowała się ona wyraźniej dzięki dobrym zagrywkom i asom serwisowym Thibault Rossarda (14:10) i  Marko Ivovicia (16:11), a później jeszcze Piotra Nowakowskiego (20:14). W końcówce goście nie mieli już szans na odrobienie strat, Thibault Rossard dał Resovii piłkę setową, a  Ivović skutecznym atakiem zakończył seta.

Pierwsze punkty w drugiej partii padły łupem radomian (0:2), ale gospodarze szybko odzyskali inicjatywę. Znów w środkowej części partii rozbili rywali zagrywkami, Rossard (13:9) i Ivović (16:10) zapisali na swym koncie kolejne asy i znów w końcówce seta przyjezdni stracili jakiekolwiek nadzieje na nawiązanie walki. Decydujące punkty dla Resovii wywalczył tym razem Bartłomiej Lemański, który skutecznym atakiem dał swej drużynie piłkę setową (24:16), a po chwili asem serwisowym ustalił wynik tej odsłony.

Trzeci set miał podobny przebieg do poprzednich: wyrównana walka na początku (6:5), a później podopieczni Andrzeja Kowala zaczęli odjeżdżać rywalom. Skuteczna gra blokiem (10:6), później kolejne punkty Rossarda zdobyte zagrywką (13:7) sprawiły, że również ta partia zaczęła się gościom wymykać z rąk. W końcówce siatkarze Resovii kontrolowali sytuację. Skuteczny blok dał im piłkę meczową (24:14), a atak Rossarda zakończył mecz. MVP: Marko Ivović (Asseco Resovia).

Asseco Resovia Rzeszów – Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:18, 25:16, 25:15)

Asseco Resovia: Piotr Nowakowski (7), Bartłomiej Lemański (9), John Gordon Perrin (10), Marko Ivovic (9), Thibault Rossard (13), Fabian Drzyzga (2) - Damian Wojtaszek (libero) oraz Mateusz Masłowski, Dominik Depowski.
Cerrad Czarni:
Bartłomiej Bołądź (13), Wojciech Żaliński (6), Michał Kędzierski (1), Emanuel Kohut (4), David Smith (1), Tomasz Fornal (1) – Dustin Watten (libero) oraz Łukasz Wiese (8), Jakub Ziobrowski, Kacper Gonciarz, Michał Ostrowski, Jakub Zwiech (2), Jakub Urbanowicz.

Wyniki pozostałych meczów 6. kolejki PlusLigi:

2016-10-29: PGE Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:18, 30:28, 25:16)
2016-10-29: Cuprum Lubin - Espadon Szczecin 3:0 (25:14, 25:23, 25:13)
2016-10-29: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:21, 20:25, 25:16, 25:27, 22:20)
2016-10-29: MKS Będzin - GKS Katowice 3:1 (25:22, 22:25, 25:21, 25:17)
2016-10-29: Effector Kielce - Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (15:25, 25:23, 22:25, 25:18, 15:11)
2016-10-29: BBTS Bielsko-Biała - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (22:25, 23:25, 16:25)