Debiut Tytonia w bramce Deportivo La Coruna

Przemysław Tytoń po raz pierwszy wystąpił w barwach Deportivo La Coruna w hiszpańskiej ekstraklasie piłkarskiej. 29-letni bramkarz zespołu z Galicji rozegrał cały mecz 10. kolejki przed własną publicznością z Valencią (1:1), wcześniej był tylko rezerwowym.

Tytoń przeniósł się do Deportivo podczas letniego okienka transferowego z niemieckiego zespołu VfB Stuttgart, który spadł do 2. Bundesligi. Dotychczas przegrywał rywalizację o miejsce w podstawowym składzie z 34-letnim Argentyńczykiem Germanem Luxem. Wcześniej Polak już grał w Hiszpanii w barwach Elche CF, na zasadzie wypożyczenia z holenderskiego PSV Eindhoven.

Gospodarze objęli prowadzenie w doliczonym czasie pierwszej połowy po trafieniu Turka Emre Colaka. W 56. minucie wyrównał Rodrigo Moreno, choć nie ma pewności, że gol został słusznie uznany. Po strzale 25-letniego Hiszpana Tytoń zatrzymał piłkę na linii bramkowej lub tuż za nią - nawet telewizyjne powtórki pozostawiały wątpliwości.

Po 10 kolejkach Deportivo (dziewięć punktów) i Valencia (10) są w dolnej połowie tabeli ligowej. Liderem jest Real Madryt, który zgromadził 24.

Deportivo La Coruna - Valencia 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Emre Colak (45+2), 1:1 Rodrigo (56)