Legia podpisała kontrakt z graczem FIFA

E-sport
Legia podpisała kontrakt z graczem FIFA

Jeden z najbardziej znanych polskich klubów sportowych, warszawska Legia, oficjalnie weszła w świat e-sportu. Stołeczny klub poinformował dziś o podpisaniu kontraktu z graczem FIFA - Michałem 'Sroka' Srokoszem. Nowy nabytek Legii będzie miał okazję zaprezentowania swoich umiejętności już za kilka dni przy okazji turnieju Legia eSPORTS Cup 2016.

Od dłuższego czasu możemy obserwować coraz bardziej popularny trend polegający na wiązaniu się przez profesjonalne kluby sportowych z zawodnikami e-sportowymi. Do tej pory zazwyczaj byli to zawodnicy rywalizujący w tytule FIFA. W końcu nowa moda przyszła również do Polski. Dziś Legia Warszawa oficjalnie poinformowała o podpisaniu kontraktu z Michałem "Sroka" Srokoszem. Do niedawna 20-latek związany był z sekcją FIFA polskiej organizacji gamingowej - ALSEN-Team. Od teraz będzie on reprezentował stołeczny klub. Co ciekawe, Sroka musiał przebrnąć przez szereg badań medycznych, dokładnie takich samych jak te, które muszą przejść przed podpisaniem kontraktu piłkarze.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że to właśnie Michał będzie reprezentował barwy Legii Warszawa w ramach Legia eSports Cup 2016. Legię zawsze reprezentują najlepsi, nie inaczej będzie też w przypadku sekcji eSports. Jest to dla nas niezwykle istotny, pionierski projekt, realizując który mamy nadzieję dotrzeć do jak największej liczby kibiców Klubu.

 

- powiedział Jakub Szumielewicz, Wiceprezes Zarządu Legii Warszawa.

 

 

Wojciech Podgórski
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie