Orlen Liga: Impel pokonał BKS

W spotkaniu trzeciej kolejki Orlen Ligi Impel Wrocław wygrał z BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:1. Siatkarki z Wrocławia, mimo fatalnej dyspozycji w premierowej odsłonie, w kolejnych przejęły inicjatywę na parkiecie i zgarnęły komplet punktów.

Wrocławianki rozpoczęły to spotkanie od falstartu, fatalnie przyjmowały, grały praktycznie bez bloku i gdy w pierwszym secie traciły do rywalek dziesięć oczek (7:17), wydawało się, że nie będą w stanie nawiązać walki z rywalkami. Mimo to, zdołały nawiązać walkę jeszcze w pierwszym secie, a w końcówce zmniejszyły dystans do trzech oczek (20:23). Przyjezdne zdołały jednak postawić kropkę nad "i", skuteczny atak Eweliny Brzezińskiej dał piłkę setową (20:24), a po chwili as serwisowy Aleksandry Wańczyk zakończył tę partię.

W drugiej odsłonie, po wyrównanym początku, inicjatywę na parkiecie przejęły siatkarki Impela. Przyjezdne myliły się w ataku, asem serwisowym popisała się Katarzyna Konieczna i w środkowej części seta wrocławianki wypracowały sobie przewagę 13:8. W końcówce gospodynie zatrzymały rywalki blokiem, dokładając zagrywkę i zbudowały sobie sporą przewagę (23:15). Natalia Mędrzyk ustaliła wynik seta na 25:18.

Set numer trzy rozpoczął się od mocnego uderzenia wrocławianek (3:0, 5:1), które w kolejnych fragmentach seta utrzymywały kilkupunktowy dystans (8:4, 12:7, 16:12). W końcówce siatkarki z Bielska-Białej znów nie miały wiele do powiedzenia, tym razem jednak to błędy własne rywalek dały ekipie Impela decydujące punkty.

Czwarta partia to znów mocne otwarcie gospodyń (6:1). W dalszej części seta podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza podejmowały próby odrobienia strat, zbliżały się do rywalek na dwa oczka (11:9, 14:12), na więcej już jednak nie było ich stać. Końcówka seta miała jednostronne oblicze, a Micha Hancock asem serwisowym zakończyła tę odsłonę i cały mecz. MVP: Monika Ptak.

Impel Wrocław - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:1 (20:25, 25:18, 25:18, 25:16)

Impel: Megan Courtney, Agnieszka Kąkolewska, Katarzyna Konieczna, Natalia Mędrzyk, Monika Ptak, Micha Hancock – Agata Sawicka (libero) oraz Aleksandra Sikorska.

BKS Profi Credit: Emilia Mucha, Kornelia Moskwa, Magdalena Gryka, Ewelina Brzezińska, Aleksandra Trojan, Sona Mikyskova - Mariola Wojtowicz (libero) oraz Mariola Wojtowicz, Aleksandra Wańczyk, Natalia Skrzypkowska, Natalia Perlińska, Aleksandra Pasznik.

Wyniki pozostałych meczów 3. kolejki Orlen Ligi:

2016-10-28: Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna - Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (15:25, 23:25, 10:25)
2016-10-29: PTPS Piła - Pałac Bydgoszcz 1:3 (22:25, 13:25, 25:19, 19:25)
2016-10-29: Chemik Police - Legionovia Legionowo 3:0 (25:15, 25:23, 25:19)
2016-10-29: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (25:13, 20:25, 22:25, 19:25)
2016-10-29: Giacomini Budowlani Toruń - Atom Trefl Sopot 0:3 (20:25, 15:25, 20:25)
2016-10-31: Budowlani Łódź - KSZO Ostrowiec 3:0 (26:24, 25:18, 25:16).