Znakomity debiut Conte w Chinach

Siatkówka
Znakomity debiut Conte w Chinach
fot. instagram/facuconte7

Była gwiazda PGE Skry Bełchatów i całej PlusLigi, Facundo Conte doskonale zaadaptował się w nowym środowisku. Argentyńczyk, który został nowym zawodnikiem Fudan University Shanghai zdobył 20 punktów w otwierającym sezon meczu z Hubei, wygranym przez jego zespół 3:1.

Facundo Conte był kluczową postacią PGE Skry przez cztery lata spędzone w Polsce, w trakcie których zostawał mistrzem kraju. W bieżącym oknie transferowym reprezentant Argentyny przeniósł się do Chin, spróbować swoich sił w rosnącym w siłę zespole Fudan University Shanghai. Zespół był murowanym faworytem wyjazdowego starcia z Hubei otwierającego nowe rozgrywki.

Oczekiwania udało się spełnić: goście byli dużo lepsi, a Conte został bohaterem spotkania. Argentyńczyk zdobył aż 20 punktów (55% skuteczności, tylko 3 błędy) i został zawodnikiem meczu. Jego zespół zadyszkę złapał wyłącznie w trzeciej partii przegranej ostatecznie na przewagi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:1, a w zespole nie zadebiutował inny gwiazdor ściągnięty latem, Gyorgy Grozer.

Hubei - Shanghai 1:3 (25-21, 25-19, 26-28, 25-16)

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze