Euroliga koszykarek: Tango wygrało z CCC

Koszykarki CCC Polkowice przegrały na wyjeździe z francuskim Tango Bourges Basket 60:65 w drugiej kolejce spotkań grupy B Euroligi. To druga porażka zespołu z Dolnego Śląska w tych rozgrywkach.

CCC prowadziło niemal przez całe spotkanie, ale w ostatniej kwarcie zdołało zdobyć tylko trzy punkty, podczas gdy rywalki aż 19. Długo wydawało się, że kluczowa dla wyniku pojedynku będzie pierwsza kwarta (20:11 dla CCC). We francuskiej ekipie w tym okresie grała praktycznie tylko Clarissa Dos Santos, która była autorką pierwszych dziewięciu punktów. Natomiast w zespole z Polkowic zbierały, punktowały czy asystowały Marija Rezan, Walerija Musina, Raisa Musina, Brittany Boyd.

W kolejnych dwóch kwartach drużyna gości utrzymywała bezpieczną przewagę i wydawało się, że kontroluje pojedynek. Po punktach Isabelle Harrison CCC przed czwartą częścią meczu miało 14 punktów przewagi (57:43).

W czwartej kwarcie polkowiczanki nie potrafiły jednak przez ponad sześć minut trafić do kosza i ich przewaga zmalała do punktu. Niemoc przełamała dopiero z linii rzutów osobistych Mariona Ortiz, ale wykorzystała tylko jedną próbę; chwilę później było już 58:58.

Na 40 sekund przed końcem spotkania przy stanie 60:60 trafiła Paoline Salagnace, a dwa rzuty osobiste wykorzystała Johannah Leedhman i gospodynie prowadziły 64:60, a po chwili 65:60. CCC nie było już w stanie odrobić tych strat.

Tango Bourges Basket - CCC Polkowice 65:60 (11:20, 17:16, 18:21, 19:3)

Tango Bourges Basket: Johannah Leedhman 18, Clarissa Dos Santos 15, Kayla Alexander 10, Ingrid Tanqueray 6, Paoline Salagnace 5, Miljana Bojovic 5, Alexia Chartereau 4, Sara Chevaugeon 2, Marine Johannes 0, Diandra Tchatchouang 0.

CCC: Marija Rezan 14, Isabelle Harrison 12, Walerija Musina 9, Mariona Ortiz 8, Brittany Boyd 7, Raisa Musina 7, Ewelina Gala 3, Noemi Mayombo 0, Magdalena Leciejewska 0, Marta Urbaniak 0.