Liga Mistrzów: Porażka Rosy Radom

Koszykarze wicemistrza Polski Rosy Radom przegrali we własnej hali po dogrywce z EWE Baskets Oldenburg 66:70 (21:10, 19:14, 12:14, 7:21, dogr. 7:11) w 3. kolejce grupy C Ligi Mistrzów FIBA. To druga z rzędu porażka ekipy trenera Wojciecha Kamińskiego w tych rozgrywkach.

Od początku spotkania koszykarze Rosy mieli przewagę i prowadzili różnicą oscylującą wokół 10 punktów. W 22. minucie gospodarze wygrywali nawet 44:29. O porażce zadecydowała fatalna skuteczność w ostatniej kwarcie, którą Rosa przegrała 7:21. Na trzy i pół minuty przed końcem zespół trenera Kamińskiego miał 11 punktów przewagi (59:48).

Radomiamianie mieli szanse na zwycięstwo w normalnym czasie gry, ale przy remisie 59:59 Tyrone Brazelton zamiast wchodzić pod kosz licząc na faul podjął - jak się okazało - złą decyzję i spróbował rzutu za trzy punkty. Był on niecelny i potrzebna była dogrywka. W niej przewagę mieli rywale z Niemiec grający konsekwentnie pod kosz do Bryana Qvale.

W 4. kolejce wicemistrz Polski zagra 8 listopada ponownie na własnym parkiecie z tureckim Muratbey Usak.

Rosa Radom - EWE Baskets Oldenburg 66:70 (21:10, 19:14, 12:14, 7:21, dogr. 7:11)

Rosa: Gary Bell 16, Tyrone Brazelton 15, Michał Sokołowski 10, Darnell Jackson 9, Jarosław Zyskowski 8, Robert Witka 8, Filip Zegzuła 0, Maciej Bojanowski 0, Łukasz Bonarek 0, Kim Adams 0;

EWE: Philipp Schwethelm 20, Bryan Qvale 20, Rickey Paulding 17, Frantz Massenat 8, Chris Kramer 5, Dennis Kramer 0, Jan Niklas Wimberg 0, Dirk Maedrich 0, Dominic Lockhart 0, Haris Hujic 0;