Liga Europy: Historyczny wyczyn Aduriza

Hiszpan Aritz Aduriz został pierwszym piłkarzem, który w meczu Ligi Europy zdobył pięć bramek. Historycznego wyczynu dokonał w Bilbao w spotkaniu miejscowego klubu Athletic z belgijskim KRC Genk (5:3).

35-letni zawodnik trzykrotnie trafił do siatki z rzutów karnych. Trzy gole strzelił w pierwszej połowie (8, 24-karny, 44-karny), a dwa po przerwie (74, 90+4-karny).

Wcześniej tylko dwóch piłkarzy mogło się pochwalić czterema trafieniami: Kolumbijczyk Radamel Falcao (dla FC Porto w spotkaniu z Villarreal w półfinale LE w sezonie 2010/11) oraz Urugwajczyk Edinson Cavani (dla SSC Napoli w meczu fazy grupowej z Dnipro Dniepropietrowsk w sezonie 2012/13).

Liga Europy powstała w 2009 roku jako kontynuacja Pucharu UEFA. W rozgrywkach pod poprzednim szyldem pięć goli strzelił Włoch Fabrizio Ravanelli w meczu Juventusu Turyn z CSKA Sofia (5:1) 27 września w 1994 roku.