Liga Europy: Piękne gole w Stambule, wygrana AS Roma, piątka Aduriza

W czwartej kolejce spotkań Ligi Europy doszło do kilku interesujących konfrontacji. Austria Wiedeń przegrała 2:4 z AS Roma, a piłkarze Fenerbahce Stambuł zrewanżowali się Manchesterowi United za porażkę sprzed dwóch tygodni. Aritz Aduriz zdobył pięć bramek w meczu Athletic Bilbao - KRC Genk.

W spotkaniu grupy A piłkarze Fenerbahce Stambuł wygrali z Manchesterem United 2:1. W pierwszym spotkaniu górą byli piłkarze Jose Mourinho, wygrywając 4:1. Rewanż efektownie rozpoczęli gospodarze. Już w 2. minucie, po dośrodkowaniu z lewej strony, Moussa Sow popisał się kapitalnym uderzeniem przewrotką z okolicy piętnastego metra, dając gospodarzom prowadzenie. Bramka na 2:0 również była przedniej urody. Jeremain Lens egzekwował rzut wolny, piłka poszybowała nad murem i wpadła tuż przy słupku bramki gości, a David de Gea nie zdążył nawet zareagować. W końcówce meczu kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Wayne Rooney, ale było to jedynie honorowe trafienie dla Czerwonych Diabłów.

W spotkaniu dwóch czołowych drużyn grupy E Austria Wiedeń zmierzyła się z AS Roma. W pierwszym starciu obu ekip padł remis 3:3, również w rewanżu nie zabrakło bramek. Wynik meczu już w 2. minucie otworzył Olarenwaju Kayode, który bezlitośnie wykorzystał błąd obrońców gości.  Po trzech minutach podopieczni Luciano Spallettiego odrobili straty, po trafieniu Edina Dzeko, a w 18. minucie było już 1:2. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę nieudolnie wybił jeden z obrońców, dopadł do niej Daniele De Rossi i bez kłopotów wpakował do siatki. W drugiej połowie rzymianie dobili rywali. W 65. minucie Stephan El Shaarawy wrzucił  piłkę w ple karne, dopadł do niej Dzeko, który najpierw trafił w słupek, ale zdołał dojść do piłki i dopełnił formalności. W 78. minucie Radja Nainggolan mocnym strzałem podwyższył prowadzenie gości. W końcówce Alexander Grunwald zmniejszył rozmiary porażki gospodarzy na 2:4. Wojciech Szczęsny obejrzał to spotkanie z ławki rezerwowych.

W spotkaniu grupy F pomiędzy Athletic Bilbao i KRC Genk, wygranym przez gospodarzy 5:3 (3:1) niebywałym wyczynem popisał się Aritz Aduriz, który zdobył dla zwycięskiej drużyny pięć goli, w: 8., 24. (z karnego), 44. (z karnego), 74. i 90. minucie (z karnego).

Liga Europy: Dwa gole Teodorczyka!