- To są nieobliczalni rywale, ale na razie jesteśmy skoncentrowani na pierwszym spotkaniu. Serbowie może nie odnoszą ostatnio większych sukcesów, są po różnych zmianach, ale regularnie pojawiają się na największych imprezach. Wielu ich zawodników występuje w czołowych europejskich klubach i ma swoje ambicje, co sprawia, że zawsze jest to bardzo groźna drużyna. Z konfrontacji z Serbami mamy różne wspomnienia, jednak w kontekście czwartkowego meczu nie ma to znaczenia. Liczyć się będzie tylko 60 minut - ocenił Mariusz Jurkiewicz.

 

Mecz odbędzie w Ergo Arenie. Co warto podkreślić, to bardzo szczęśliwe miejsce dla polskich szczypiornistów. Pięć meczów o punkty, pięć zwycięstw. Biało-czerwoni pokonali tutaj Szwecję 22:18, Niemcy 25:24, Macedonię 25:20, Chile 35:27 oraz Tunezję 28:24.

 

W "polskiej" grupie grają jeszcze Rumunia i Białoruś. Bezpośredni awans na turniej w Chorwacji wywalczą dwie najlepsze drużyny. Na mistrzostwach Europy zakwalifikuje się także najlepsza drużyna spośród tych, które zajmą trzecie miejsca.

 

Transmisja meczu Polska - Serbia w Polsacie Sport. Początek o godzinie 19:45. Komentują Szymon Rojek i Wojciech Nowiński.