Wieczór niespodzianek w Lidze Europy! Wpadki Nicei, Villarreal i PAOK-u

W meczach 4. kolejki Ligi Europy rozgrywanych 21:05 doszło do kilku ciekawych starć. Niespodziewanie na własnym terenie przegrała OGC Nice, która jest liderem Ligue 1. Francuzi ulegli ostatniemu w grupie Salzburgowi 0:2. Los ekipy Luciane’a Favre’a podzielił Villarreal, który przegrał 1:2 z Osmanlisporem.

Nice, która w lidze radzi sobie rewelacyjnie poniosła zaskakującą porażkę przed własną publicznością. Wyjazdowy triumf Salzburgowi zapewnił 20-letni Hee-Chana Hwanga, który wszedł na murawę w 62. minucie. Koreańczyk z Południa wpisał się po raz pierwszy na listę strzelców dziesięć minut później. Drugiego gola dorzucił dokładnie 60. sekund później.

Osmanlispor również był sprawcą dużej sensacji w Lidze Europy. Ekipa Łukasza Szukały, którego zabrakło w kadrze meczowej wyszła na prowadzenie już w 8. minucie po golu Pierre Webo. Do remisu doprowadził 20-letni Rodrigo Hernandez. Wygraną tureckiej drużynie zapewnił Raul Rusescu kwadrans przed końcem. Rumun na placu gry pojawił się zaledwie trzy minuty wcześniej.

Schalke 04 nie dało szans przed własną publicznością FK Krasnodarowi. Gospodarze pokonali 2:0 po golach Caicara i Bentaleba zespół Artura Jędrzejczyka, który opuścił boisko w 75. minucie. Niemcy z kompletem zwycięstw są już pewnie awansu do fazy pucharowej.

AC Fiorentina, w której zabrakło miejsca nawet na ławce rezerwowych dla Bartłomieja Drągowskiego rozbiła 3:0 Liberec. Bramki dla „Fioletowych” zdobywali Ilicić, Kalinić i Cristoforo. Inna włoska drużyna - Inter uległa na wyjeździe FC Southampton 2:1, choć prowadziła. Wynik otworzył Mauro Icardi, ale na gola Argentyńczyka odpowiedział Virgil van Dijk. Wygraną „Świętym” zapewnił Yuto Nagatomo, który zaliczył trafienie samobójcze. Tuż przed przerwą przy stanie 0:1 jedenastki nie wykorzystał Dusan Tadić. Jego uderzenie obronił Samir Handanović.

Aż osiem goli padło w meczu Gentu z Szachtarem Donieck. Ukraińcy wygrali na obcym terenie 5:3. Hokejowy wynik otworzył już w 1. minucie Kalifa Coulibaly, ale na jego trafienie odpowiedzieli jeszcze w pierwszej części aż trzykrotnie gracze Szachtara. Po przerwie obie ekipy zdobyły jeszcze po dwie bramki.

Ajax Amsterdam choć prowadził aż trzema golami ostatecznie wygrał 3:2. Z kolei Panathinaikos Ateny musiał uznać wyższość Standardu Liege. Belgowie zwyciężyli w stolicy Grecji aż 3:0. Inna grecka drużyna również przegrała przed własną publicznością. Karabach Agdam wygrał 1:0 z PAOK-iem Saloniki po trafieniu rezerwowego Michela. Przy trafieniu Hiszpana asystę zanotował jego rodak, były gracz Jagiellonii Białystok - Dani Quintana.

We wszystkich czwartkowych meczach Ligi Europy padło aż 77 goli. To trzeci wynik w historii tych rozgrywek. Co ciekawe najlepszy wynik wynosi 79 goli i został ustanowiony również 3 listopada pół dekady temu.