Jędrzejczyk chce zostać obywatelką USA

Sporty walki
Jędrzejczyk chce zostać obywatelką USA
fot. Polsat Sport

Joanna Jędrzejczyk (12-0, 4 KO, 1 SUB) w wywiadzie dla "Super Expresu” przyznała, że dużo czasu spędza w Stanach Zjednoczonych i uzyskanie obywatelstwa tego kraju ułatwiłoby jej życie. –Rozpoczęłam starania o przyznanie amerykańskiego obywatelstwa, ale ma to związek wyłącznie z rozwojem kariery – zdradziła Jędrzejczyk.

Już 12 listopada Jędrzejczyk na gali UFC 205 zmierzy się w Madison Square Garden z Karoliną Kowalkiewicz (10-0, 1 KO, 2 SUB). Wielkie starcie naszych reprezentantek elektryzuje nie tylko polskich kibiców. Z tego wzglądu popularna „JJ” często udziela wywiadów. Tym razem zdradziła, że chciałaby zostać obywatelką USA.

 

– Chcę w USA spędzić więcej czasu. Rozpoczęłam starania o przyznanie amerykańskiego obywatelstwa, ale ma to związek wyłącznie z rozwojem kariery, bo liczę, że przyszły rok będzie przełomowy. Od razu jednak uspokajam, to tylko taki etap, nadal będę reprezentowała Polskę, a Olsztyn to miejsce, do którego na pewno wrócę – powiedziała Jędrzejczyk  w wywiadzie dla "Super Expresu".

 

Jędrzejczyk do walki z rodaczką przygotowuje się w amerykańskim American Top Team z siedzibą w Coconut Creek na Florydzie. Polka w ATT ma możliwość współpracy z czołowymi zawodnikami MMA na świecie m.in. mistrzynią UFC w kategorii koguciej Amandą Nunes (13-4, 9 KO, 3 SUB), byłym mistrzem UFC Robbiem Lawlerem (27-11, 1 NC, 20 KO, 1 SUB) czy swoją byłą rywalką Valerie Letourneau (8-5, 4 KO, 1 SUB).

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie