Kolejna wpadka lidera Plusligi! Asseco Resovia przegrała z Jastrzębskim Węglem

W spotkaniu otwierającym 7. kolejkę Plusligi, Jastrzębski Węgiel pokonał 3:1 (25:17, 25:21, 23:25, 25:20) lidera - Asseco Resovię Rzeszów. Tym samym jastrzębianie przerwali serię dwóch porażek z rzędu. Z kolei dla rzeszowian był to drugi przegrany mecz w tym sezonie ligowym.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Obie ekipy grały punkt za punkt, ale końcówka należała do gospodarzy. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla od momentu (14:14) odskoczyli rzeszowianom na sześć „oczek” (21:16). Motorem napędowym miejscowej ekipy był Salvador Hidalgo Oliva, który był niezwykle skuteczny w ofensywie. Kubańczyk w pierwszej partii uzyskał aż 9 punktów. Ostatecznie jastrzębianie wygrali seta do 17.

Druga odsłona od początku przebiegała pod dyktando podopiecznych Marka Lebedewa. Podobnie jak w pierwszym secie wiodącą postacią był nie kto inny tylko Salvadora Hidalgo Oliva. To właśnie niespełna 31-letni przyjmujący był najlepiej punktującym graczem Jastrzębskiego Węgla. Urodzony w Sankt Petersburgu Kubańczyk poprowadził gospodarzy do wygranej 25:21.

Problemy ekipy prowadzonej przez australijskiego szkoleniowca zaczęły się w trzeciej części. Zawodnicy Asseco Resovii wzięli się w garść i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Jednak ambitnie grający jastrzębianie za wszelką cenę chcieli zakończyć ten mecz w trzech setach. Ostatecznie ta partia padła łupem rzeszowian (23:25).

Czwarta część piątkowej potyczki toczyła się punkt za punkt. Zespół Andrzeja Kowala uskrzydlony wygraną w trzeciej odsłonie starał się jak mógł, żeby losy rywalizacji rozstrzygnąć w tie-breaku. Z kolei jastrzębianie nie zamierzali dopuścić do pięciosetowego dreszczowca. Decydujące punkty zdobywali gospodarze, którzy triumfowali 25:20 i w całym meczu 3:1.

MVP spotkania został oczywiście Salvador Hidalgo Oliva, który zdobył aż 27 punktów.

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:17, 25:21, 23:25, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Damian Boruch, Lukas Kampa, Grzegorz Kosok, Maciej Muzaj, Salvador Hidalgo Oliva, Scott Touzinsky - Jakub Popiwczak (libero) - Jason De Rocco, Marcin Ernastowicz, Wojciech Sobala

Asseco Resovia Rzeszów: Fabian Drzyzga, Marko Ivovic, Batłomiej Lemański, Piotr Nowakowski, John Gordon Perrin, Thibault Rossard - Damian Wojtaszek (libero) - Dawid Dryja, Jochen Schoeps, Lukas Tichacek, Frederic Winters