Obraniak znalazł klub

Piłka nożna
Obraniak znalazł klub
fot. PAP
Ludovic Obraniak

Ludovic Obraniak podpisał umowę z występującym w Ligue 2 zespołem AJ Auxerre. Będzie się starał pomóc w uchronieniu słynnego klubu przed spadkiem do trzeciej ligi.

Były reprezentant Polski pozostawał bez klubu od 18 sierpnia, kiedy rozwiązał swój kontrakt z izraelskim Maccabi Hajfa. Ostatnio, według francuskiej prasy, rozmawiał z kilkoma klubami, w tym jednym, występującym tak jak Auxerre w Ligue 2. Po otrzymaniu oferty od trenera Cedrica Daury'ego (podobno niezwykle korzystnej) poprosił o kilka dni do namysłu i ostatecznie postanowił podpisać umowę z AJ Auxerre.

 

Zasłużony klub zajmuje obecnie ostatnią pozycję w Ligue 2 i szuka wzmocnień na kilka, kluczowych pozycji, zwłaszcza w ofensywie, bo w 13 spotkaniach zdobył tylko 9 punktów i strzelił 8 goli.

 

32-letni Obraniak ostatni sezon spędził w Maccabi Hajfa, dla którego rozegrał 28 spotkań i zdobył 3 bramki. Wcześniej grał m.in. w Lille, FC Metz, Werderze Brema czy tureckim Rizesporze. W reprezentacji Polski zagrał 34 spotkania i strzelił 6 goli. Wystąpił także podczas Euro 2012 w Polsce.

 

Przyjście Obraniaka do Auxerre skomentował na Twitterze m.in. Djibril Cisse:

 

 

mjr, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie