Siarka nie sprawiła niespodzianki, Polski Cukier wciąż niepokonany

Polski Cukier Toruń przynajmniej do następnej kolejki zachowa status niepokonanej drużyny. Tym razem ekipa prowadzona przez Jacka Winnickiego pokonała na wyjeździe najgorszy zespół ligi - Siarkę Tarnobrzeg 91:73.

Tarnobrzeżanie grają nierówno. Przed tygodniem byli bliscy sprawienia niespodzianki w meczy przeciwko Rosie Radom, ale ostatecznie szalę zwycięstwa na swoja korzyść w czwartej kwarcie przechylili radomianie. Przed spotkaniem z Polskim Cukrem zespół Siarki wzmocnił Travis Releford, który jest bratem znanego z występów w King Szczecin - Trevora. Amerykanin okazał się ważną postacią i znalazł się w ścisłej czołówce graczy Siarki, którzy rozegrali najwięcej minut.

Torunianie nie mieli łatwego zadania i przez większe fragmenty meczu prowadzili z miejscowymi wyrównany bój, nie raz goniąc wynik. Goście wykorzystywali rozkojarzenie "Siarkowców" w newralgicznych momentach meczu. Na początku drugiej kwarty, w dwie minuty zdobyli jedenaście punktów i wyszli na siedmiopunktowe prowadzenie. Siarce udało się znacząco zmniejszyć ten dystans, ale końcówka ponownie należała do gości, którzy do przedostatniej kwarty przystępowali z ośmioma punktami przewagi.

Na wyróżnienie zasługuje grający na pozycji rzucającego obrońcy Krzysztof Jakubczyk, który tylko w pierwszej kwarcie zdobył 13 punktów. Zaskoczeni skutecznością Polaka goście zwarli szyki i w kolejnych częściach meczu pozostawiali mu znacznie mniej miejsca, co odbiło się negatywnie na jego celności. Mimo to zakończył spotkanie z dorobkiem 21 punktów. Im dalej w las, tym gospodarzom grało się gorzej. Ostatnie dwadzieścia minut to wzrastająca przewaga Polskiego Cukru, którego koszykarze udowodnili, że pierwsze miejsce w tabeli całkowicie im się należy.

Siarka Tarnobrzeg - Polski Cukier Toruń 73:91 (24:20, 16:28, 20:19, 13:24)