Gala w Łomiankach: Brodnicka - Torti. Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight

Sporty walki

Ewa Brodnicka - Anita Torti to walka wieczoru gali w Łomiankach. Stawką pojedynku będzie należący do Polki pas mistrzyni Europy w kategorii lekkiej. Transmisja od 19.30 w Polsacie Sport Fight i od 20.00 w Polsacie Sport!

Pierwotnie do ich walki miało dojść na kwietniowej gali Polsat Boxing Night, lecz na skutek kontuzji kolana Brodnickiej, pojedynek został odwołany. - Mogłabym walczyć, ale po podaniu środków przeciwbólowych mogłabym jeszcze bardziej pogorszyć ten stan - mówiła ze łzami w oczach. Później doszło do ostrej wymiany słów zawodniczek poza ringiem, co praktycznie oznaczało, że do walki między linami prędzej czy później musi dojść.

Ich starcie odbędzie się w Łomiankach. To miejsce jest szczęśliwie dla Polki, gdyż to właśnie tam w grudniu zeszłego roku sięgnęła po tytuł mistrzyni Europy, pokonując jednogłośnie na punkty Elfi Phillips (8-4-3, 3 KO). Od tego czasu stoczyła jeszcze jeden pojedynek - po tym, jak Torti wypunktowała Lelę Terashvili (7-5-1, 3 KO), "Cleo" również zmierzyła się z Gruzinką - z podobnym skutkiem.

Na ceremonii ważenia było spokojnie, choć Polka jak zwykle zaprezentowała się w bardzo oryginalnym stroju. - Pomysł był spontaniczny. Miałam kilka, a ten zrealizował się w sklepie! Znalazłam odpowiedni strój, a o skrzydłach dawno myślałam. Trzeba było jednak uważać, bo te skrzydła trochę ważą, ale mieliśmy założenie, że jeśli na wadze będzie kilka gramów za dużo, to trener mi je zdejmie. Przesłanie dla Anity jest proste: jestem złym aniołem, wróciłam z piekła i tam chcę ją zabrać! - powiedziała Brodnicka.

Ponadto, w Łomiankach pokażą się tacy zawodnicy jak Michał Syrowatka (15-1, 4 KO), Oleksandra Sidorenko (4-0), Marcin Siwy (15-0, 6 KO) czy też Dariusz Sek (26-2-1, 8 KO).

Karta walk:

walka o mistrzostwo Europy
waga lekka: Ewa Brodnicka (11-0, 2 KO) - Anita Torti (10-5-1, 3 KO)

waga półciężka: Dariusz Sęk (26-2-1, 8 KO) - Mustafa Chadlioui (8-2-1, 6 KO)
waga ciężka: Marcin Siwy (15-0, 6 KO) - Michael Sprott (42-26, 17 KO)
waga super lekka: Michał Syrowatka (15-1, 4 KO) - Norwin Galo (7-5, 5 KO)
waga lekka: Oleksandra Sidorenko (4-0) - Milena Svonja (2-1)
waga super średnia: Paweł Rumiński (1-0) - Vladimir Fecko (10-84-3, 1 KO)

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie