NHL: Katastrofalna postawa Canadiens! Lider przegrał... 0:10

Najlepsza drużyna obecnego sezonu hokejowej ligi NHL Montreal Canadiens uległa w piątek na wyjeździe Columbus Blue Jackets... 0:10. Poprzednio różnicą dziesięciu bramek przegrała w styczniu 1995 roku - 1:11 z Detroit Red Wings.

Hokeiści Canadiens, którzy w tym sezonie wygrali 9 z 11 spotkań i są na czele tabeli NHL (19 punktów), po dwóch tercjach przegrywali już 0:8. W ostatniej rywale dołożyli jeszcze dwa gole.

We wcześniejszych 10 występach w rozgrywkach 2016/2017 Canadiens stracili tylko 13 bramek.

Na listę strzelców w Columbus wpisało się sześciu zawodników Blue Jackets - po dwa trafienia zanotowali Cam Atkinson, Nick Foligno, Scott Hartnell i Josh Anderson, a po jednym Seth Jones i David Savard. Nigdy wcześniej zespół "Niebieskich Kurtek" nie zdobył więcej niż ośmiu bramek w jednym meczu ligowym.

Alexander Wennberg miał aż cztery asysty, zaś Siergiej Bobrowski obronił 30 strzałów.

W innych piątkowych meczach ekipa Anaheim Ducks pokonała Arizona Coyotes 5:1, a Detroit Red Wings przegrali z Winnipeg Jets 3:5, mimo że do 51. minuty prowadzili 3:2. W trzeciej tercji rywale uzyskali cztery gole.