Półamatorski szkocki klub może pobić 45-letni rekord Ajaxu Amsterdam

Piłka nożna
Półamatorski szkocki klub może pobić 45-letni rekord Ajaxu Amsterdam
fot.PAP/DPA

W sobotę oczy piłkarskiej Szkocji będą zwrócone nie na Celtic ani Rangers, a na East Kilbride. Klub występujący w amatorskiej dywizji Lowland League może pobić rekord liczby kolejnych zwycięstw w meczach o stawkę, ustanowiony przez Ajax Amsterdam w latach 1971-72.

W ubiegłą sobotę East Kilbride pokonał Vale of Leithen, co było 26. z rzędu (12. w tym sezonie) wygraną drużyny z miasta mającego ok. 80 tysięcy mieszkańców. Taka passa przydarzyła się tylko ok. 45 lat temu Ajaxowi, którego barw bronili wówczas tacy piłkarze, jak Johan Cruyff czy Johan Neeskens.

 

O niezwykłym wyczynie zespołu, na którego mecze przychodzi zwykle ok. 150 osób, poinformował lokalny dziennik "East Kilbride News". Historię podchwyciły inne media, m.in. BBC. - Mój telefon dzwoni bez przerwy, ale to dobrze, że tyle się o nas mówi. Wszyscy tutaj się tym cieszymy. Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą w sobotę na K-Park i będą nas wspierać - powiedział trener Martin Lauchlan.

 

Dotychczas drużyna East Kilbride znana była głównie z tego, że w zeszłym roku trafiła na Celtic w Pucharze Szkocji. W roli gospodarza wystąpiła w Airdrie, gdzie mogło przyjść ok. ośmiu tysięcy kibiców. Faworyt wygrał 2:0.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie