Van Persie stracił wzrok na meczu?! Fatalna kontuzja oka

Piłka nożna
Van Persie stracił wzrok na meczu?! Fatalna kontuzja oka
fot. Twitter

Robin van Persie odniósł poważną kontuzję oka podczas ligowego meczu Fenerbahce z Akhisarem Belediye. Holender zderzył się z jednym z obrońców rywali i padł na murawę z krwotokiem z lewego oka. Błyskawiczna interwencja lekarzy prawdopodobnie zapobiegnie możliwej utracie wzroku, zaś zawodnik Fenerbahce po opuszczeniu karetki zdołał nawet obejrzeć mecz do końca.

W niedzielę Fenerbahce walczyło o trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu na stadionie Akhisaru Belediye. Goście otworzyli wynik w 26. minucie po golu Robina Van Persiego, jednak Holender nie będzie dobrze wspominał tego popołudnia.

Niespełna kwadrans później były zawodnik Arsenalu i Manchesteru United padł w polu karnym gości po zderzeniu z obrońcą rywali i złapał się za oko, które zaczęło krwawić. Lekarze momentalnie postawili diagnozę, że Van Persie może już nigdy nie widzieć na lewe oko, bowiem uszkodzona została soczewka optyczna, zaś internauci zamarli.


Van Persie został zniesiony na noszach z boiska, celem udzielenia mu specjalistycznej pomocy. Późniejsze wiadomości były nieco bardziej optymistyczne: krwotok miał zostać opanowany, zaś napastnik z opatrunkiem na oku miał obejrzeć spotkanie do końca. Według informacji podanych w internecie Holender ma przejść operację.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie