Zwycięstwa Grunwaldu Poznań i Pomorzanina Toruń

Inne
Zwycięstwa Grunwaldu Poznań i Pomorzanina Toruń
fot. Cyfrasport

Dwoma zwycięstwami rozpoczęli hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań i Pomorzanina Toruń drugą rundę pierwszej ligi. Zespoły wznowiły rozgrywki w dwóch grupach - mistrzowskiej i spadkowej z podzielonym bilansem punktowym.

W obecnym sezonie pierwsza liga hokeja na trawie została podzielona na trzy etapy. Na początek rywalizowano "każdy z każdym", ale bez rundy rewanżowej. W sobotę i w niedzielę zespoły zagrały pierwsze spotkania w dwóch grupach - czołowa szóstka w grupie mistrzowskiej i pozostałe cztery ekipy w grupie spadkowej. Wzorem piłkarskiej ekstraklasy punkty zdobyte przez zespoły w dziewięciu kolejkach zostały podzielone przez dwa, a bilans bramkowy został wyzerowany.

"Taki system może być bardziej interesujący, bowiem te czołowe zespoły będą grały częściej ze sobą. Dla kibiców i dla zawodników jest to chyba formuła bardziej atrakcyjna. Kwestia dzielenia punktów, to tak jak w piłce, znajdą się tacy, którzy to chwalą, ale i też malkontenci. Ocenimy nowy system po całym sezonie" - powiedział trener AZS Politechniki Poznańskiej Zbigniew Rachwalski.

Jego zespół na inaugurację drugiej rundy trochę pechowo przegrał z Pomorzaninem Toruń 4:5, tracąc decydującą bramkę na 45 sekund przed ostatnim gwizdkiem. W niedzielę "politechnicy" nie sprostali Grunwaldowi, ale rezultat 1:4 nie przynosi im wstydu, tym bardziej, że wcześniej ulegli "wojskowym" aż 0:14.

"W weekend zagraliśmy chyba dwa najlepsze mecze w tym sezonie, szkoda, że rozgrywki w tym roku już się kończą, bo forma moich chłopaków jest całkiem dobra. Mam nadzieję, że ją utrzymamy po zimowej przerwie i powalczymy o awans do turnieju finałowego, czyli o miejsce w czołowej czwórce" - dodał Rachwalski.

Opiekun Grunwaldu Jerzy Wybieralski przyznał, że jego podopieczni już powoli zaczynają myśleć o sezonie halowym.

"Widać było po tych meczach, że moi zawodnicy żegnają się z sezonem i oczekują wyjścia na halę. Czekają nas ciekawe wyzwania w Pucharze Europy. Co do nowego regulaminu, prawda jest taka, że można wygrać prawie wszystkie mecze, być najlepszą drużyną w przekroju całego sezonu, jeśli jednak przegramy półfinał, to nie obronimy tytułu" - ocenił Wybieralski.

Kolejne mecze sezonu na otwartych boiskach rozegrane zostaną pod koniec marca lub w kwietniu przyszłego roku.

Wyniki:

grupa mistrzowska

Grunwald Poznań - AZS AWF Poznań 5:1 (2:0)
AZS Politechnika Poznańska - Pomorzanin Toruń 4:5 (3:2)
LKS Gąsawa - Start 1954 Gniezno 2:4 (1:1)
AZS PP - Grunwald 1:4 (1:2)
AZS AWF - LKS Gąsawa 5:2 (2:1)
Pomorzanin - Start 2:1 (0:1)

grupa spadkowa

LKS Rogowo - Stella Gniezno 5:2 (2:1)
Polonia Środa Wlkp. - Warta Poznań 3:2 (2:0)
Polonia - LKS Rogowo 3:1 (2:0)
(Warta - Stella - przełożony na wiosnę 2017).

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze