Legia Warszawa informuje, że w związku z toczącym się postępowaniem dyscyplinarnym związanym z incydentami przed meczem w Madrycie, Control Ethics and Disciplinary Board UEFA postanowiła do czasu zakończenia postępowania nałożyć na klub środek zapobiegawczy w postaci zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na mecze Ligi Mistrzów UEFA.

 

Pseudokibice Legii Warszawa wywołali zamieszki w Madrycie przed pierwszym spotkaniem grupowym z Realem, czym pozostawili po sobie fatalne wrażenie w piłkarskiej Europie. UEFA nałożyła na klub ze stolicy Polski karę, przez którą zamieniła potencjalne piłkarskie święto w mecz bez udziału kibiców: w minioną środę przy Łazienkowskiej rozegrała jedno z najlepszych spotkań ostatniej dekady przeciwko Realowi, remisując z gigantem 3:3 przy pustych trybunach.

 

Dzięki wywalczonemu punktowi legioniści zachowali szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Europy - warunkiem jest zdobycie punktów w dwóch pozostałych meczach. Legię czeka wyjazd do Dortmundu (pierwszy mecz 0:6) i domowe spotkanie ze Sportingiem Lizbona (pierwszy mecz 0:2).