PlusLiga: Przed siatkarzami GKS starcie z kolejnym gigantem

Siatkarze GKS Katowice przegrali w sobotę z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3. Po dniu przerwy podopieczni Piotra Gruszki powrócili do treningów i przygotowują się do kolejnego starcia w PlusLidze. Po spotkaniu z mistrzami Polski, czeka ich tym razem mecz z wicemistrzami - Asseco Resovią.

W minioną sobotę na własnym boisku GKS podejmował mistrza Polski. Mimo ambitnej postawy drużynie Piotra Gruszki nie udało się zdobyć punktu w meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

"Mieliśmy swoje szanse w tym spotkaniu, a zwłaszcza w pierwszym secie. Wielka szkoda, że nie udało się go wygrać. Wówczas pozostałe partie wyglądałyby inaczej. Być może przegrana na przewagi końcówka pierwszego seta zaważyła na losach spotkania. My jednak powinniśmy się lepiej zaprezentować w kolejnych fragmentach meczu - stwierdził atakujący GKS Karol Butryn.

Karol Butryn spędził w Kędzierzynie-Koźlu kilka lat i występował wraz z młodzieżową drużyną ZAKSY w rozgrywkach Młodej Ligi.

"Mam bardzo miłe wspomnienia z tego czasu, ale w sobotę sentymentów nie było. Nie paraliżował mnie ani rywal, ani to, że mecz był pokazywany w telewizji. Wszystkim nam zależało, aby pokazać się z jak najlepszej strony" - zapewnił siatkarz.

Przed katowiczanami kolejny tydzień ciężkiej pracy, którego zwieńczeniem będzie mecz w Rzeszowie z wicemistrzem Polski.

"W sobotę faworytem będzie Asseco Resovia, ale my znów nie będziemy mieć nic do stracenia. Z ZAKSĄ nie udało nam się niczego ugrać, ale w Rzeszowie może być inaczej" - zakończył Butryn.

Terminarz 8. kolejki PlusLigi:

2016-11-11: Lotos Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin (14.45; transmisja - Polsat Sport)
2016-11-12: PGE Skra Bełchatów - Cerrad Czarni Radom (14.45; transmisja - Polsat Sport)
2016-11-12: Asseco Resovia - GKS Katowice (17.00)
2016-11-12: Effector Kielce - AZS Częstochowa (17.00)
2016-11-12: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Łuczniczka Bydgoszcz (17.00)
2016-11-12: MKS Będzin - Indykpol AZS Olsztyn (20.00)
2016-11-14: Espadon Szczecin - Jastrzębski Węgiel (19.00)
2016-12-21: Onico AZS Politechnika Warszawska - BBTS Bielsko-Biała.