Zmiany, zmiany! Będą zaskoczenia w kadrze szczypiornistek na mistrzostwa Europy

Piłka ręczna
Zmiany, zmiany! Będą zaskoczenia w kadrze szczypiornistek na mistrzostwa Europy
fot. CyfraSport
Anna Wysokińska

Selekcjoner reprezentacji Polski Leszek Krowicki powołał 18 zawodniczek, z których wybierze szesnastkę, która zagra na grudniowych mistrzostwach Europy w Szwecji. W kadrze nie ma między innymi bramkarki Anny Wysokińskiej, która miała duży udział w sukcesach kadry na MŚ 2013 i 2015.

Wysokińska znalazła się tylko na liście rezerwowej, natomiast bramkarki na turniej w Szwecji Krowicki wybierze spośród trójki: Weronika Gawlik, Adrianna Płaczek i Weronika Kordowiecka. Zaskoczeniem może także być fakt, że wśród 18 powołanych szczypiornistek jest Joanna Kozłowska - młoda rozgrywająca Vistalu Gdynia.

Na listę rezerwową odstawione zostały oprócz Wysokińskiej między innymi Aleksandra Zimny czy Marta Gęga, które w pierwszych meczach za kadencji Krowickiego dostały dużo czasu na zaprezentowanie swoich umiejętności. W osiemnastce, która powalczy o szesnaście miejsc w kadrze na ME są za to doświadczone Kinga Achruk, Karolina Kudłacz-Gloc czy wracająca do formy Alina Wojtas.

Ostateczny skład na finały mistrzostw Europy zostanie podany po turnieju w Hiszpanii 25-28.11, podczas konsultacji w Płocku. Wydaje się jednak, że trener Krowicki zrezygnuje z dwóch rozgrywających lub jednej bramkarki i jednej rozgrywającej. Wyjazd czterech skrzydłowych i dwóch kołowych do Szwecji wydaje się być niezagrożony.

Powołania trenera Krowickiego obowiązują podczas wszystkich niżej wymienionych akcji szkoleniowych, które zostaną zwieńczone występem naszej kobiecej reprezentacji na mistrzostwach Europy w Szwecji:

20-22.11.2016 – Pruszków – konsultacja szkoleniowa
21.11.2016 – Warszawa, COMS – okresowe badania lekarskie
23-27.11.2016 – Elda (ESP) – Turniej Międzypaństwowy (ARG,ESP,JPN,POL)
28.11- 02.12.2016 – Płock – konsultacja szkoleniowa
03-18.12.2016 – Kristianstad, Goeteborg (SWE) – Finał Mistrzostw Europy Kobiet

 


18-osobowa kadra, z której wybrana zostanie "16" na ME:

Bramkarki: Weronika Gawlik (MKS Selgros Lublin), Adrianna Płaczek (Pogoń Baltica Szczecin), Weronika Kordowiecka (Vistal Gdynia)
Kołowe: Joanna Drabik (MKS Selgros Lublin), Kamila Szczecina (Pogoń Baltica Szczecin)
Skrzydłowe: Agnieszka Kowalska (MKS Selgros Lublin), Katarzyna Janiszewska (Vistal Gdynia), Patrycja Królikowska (Pogoń Baltica Szczecin), Kinga Grzyb (Metraco Zagłębie Lubin)
Rozgrywające: Aleksandra Rosiak (MKS Selgros Lublin), Monika Kobylińska (Vistal Gdynia), Joanna Kozłowska (Vistal Gdynia), Ewa Andrzejewska (Start Elbląg), Natalia Nosek (MOSiR Bochnia – SMS Płock), Karolina Kudłacz-Gloc (HC Lipsk), Emilia Galińska (Neckersulmer SU), Kinga Achruk (ŽRK Budućnost Podgorica), Alina Wojtas (HK Larvik).


Zawodniczki pozostające w rezerwie:

Daria Zawistowska, Aleksandra Zimny (Pogoń Baltica Szczecin), Marta Gęga, Sylwia Matuszczyk (MKS Selgros Lublin), Magda Balsam, Aleksandra Stokłosa (Start Elbląg), Anna Wysokińska (Ankara Yenimahalle Bld SK).

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze