The World Games: Takiego sukcesu jeszcze nie było!

Katarzyna Błasiak, zawodniczka klubu Sokół Wrocław jako jako pierwsza Polka w historii sięgnęła po brązowy medal Mistrzostw Europy w Petanque w grze pojedynczej!

Miejsce na podium to największy sukces reprezentantki Polski w historii tego sportu. Zawody rozegrane zostały w szwedzkim mieście Halmstadt. Polka w meczu półfinałowym przegrała z późniejsza mistrzynią Starego Kontynentu Hiszpanką Yolandą Mattarranz 6:13. Hiszpanka w finale wygrała ze Szwedką Jessiką Johansson 13:2. Reprezentację Polski kobiet prowadzi Celina Lichnowska. Natomiast w turnieju mężczyzn Kamil Ladaczek, także zawodnik wrocławskiego Sokoła, uplasował się na miejscach 9-15.

Petanque (bule) to jedna z dyscyplin X Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017- Wrocław. Celem gry jest umieszczenie buli jak najbliżej kulki, lub wybicie buli przeciwnika z punktowanego obszaru. Wyróżniamy trzy rodzaje gry: Pétanque (bule małej średnicy 8 cm), Lyonnaise (bule o średnicy 9–11 cm) oraz Raffa (wybijanie buli przeciwnika i układanie swoich jak najbliżej „misy”). Swoją popularność petanque zawdzięcza prostym regułom gry, możliwością gry praktycznie wszędzie i, co najważniejsze, dostępnością dla osób w każdym wieku.