Chojniczanka ma nowego trenera

Piłka nożna
Chojniczanka ma nowego trenera
fot. CyfraSport

Brazylijczyk Hermes Neves Soares został pierwszym trenerem Chojniczanki Chojnice. Dotychczasowy drugi szkoleniowiec wicelidera piłkarskiej pierwszej ligi zastąpił w środę na tym stanowisku Macieja Bartoszka, który ma przejąć występującą w ekstraklasie Koronę Kielce.

Bartoszek pracował w Chojnicach od 12 kwietnia, kiedy zastąpił Mariusza Pawlaka. Pod jego wodzą "Chojna" zdobyła w 16. kolejkach 31 punktów i zajmuje w pierwszej lidze drugą pozycję - do prowadzącego GKS Katowice traci tylko punkt. 39-letni szkoleniowiec ma niebawem przejąć plasującą się w ekstraklasie na 13. miejscu Koronę Kielce.

 

„Maciej Bartoszek otrzymał w poprzednim tygodniu ofertę objęcia funkcji szkoleniowca Korony. Po rozmowach przeprowadzonych 4 listopada jako zarząd byliśmy pewni, że Maciej Bartoszek pozostanie trenerem Chojniczanki. Niestety, temat odejścia powrócił po sobotnim meczu z Wigrami Suwałki. Pomimo podjętych wysiłków ze strony zarządu klubu, mających na celu przekonanie go do kontynuowania misji rozpoczętej w Chojnicach w kwietniu tego roku, trener Bartoszek był zdeterminowany, by skorzystać z propozycji kieleckiego klubu. Mając na względzie dobro naszej drużyny, doszliśmy dzisiaj do porozumienia z władzami Korony w kwestii warunków, na jakich rozwiązany zostanie obowiązujący kontrakt trenera Bartoszka. Tym samym będzie on mógł podjąć pracę w Kielcach” - napisano w oświadczeniu zarządu Chojniczanki.

 

Do końca roku pierwszym trenerem zespołu będzie dotychczasowy asystent Bartoszka Soares. 42-letni Brazylijczyk był wcześniej piłkarzem Widzewa Łódź, Jagiellonii Białystok, Polonii Bytom, Zawiszy Bydgoszcz oraz Korony Kielce.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze