Błaszczykowski o zgrupowaniu: Atmosfera jak zwykle wspaniała

Piłka nożna

Na boisku musimy być jednością. Musi to wszystko jakoś się funkcjonować, zazębiać się. Tak jak mówisz - musimy się uzupełniać. Wszystko to powinno zapewnić nam oczekiwany efekt, czyli zwycięstwo, bo tylko ono wchodzi dla nas w grę. Atmosfera? Jak zawsze wspaniała - zapewnił Polsatsport.pl Jakub Błaszczykowski.

Marcin Feddek: Słyszeliśmy na konferencji, że Rumuni chcą nam oddać piłkę, że będą grali z kontrataku, czyli tak, jak my lubimy. Wierzysz w to? W końcu grają u siebie.

Jakub Błaszczykowski: Przed spotkaniem można zakładać różne rzeczy, ale to jednak mecz weryfikuje, jak ta gra będzie przebiegać. My mamy swój plan, ale pewne jest tylko, że to będzie ciężki mecz. Znamy swoją wartość, ale darzymy Rumunów ogromnym szacunkiem ze względu na ostatnie mecze i awans na mistrzostwa Europy.

Jeśli zagramy jednym napastnikiem, a to dość prawdopodobne, znów dużo będzie zależało od was - skrzydłowych. Będziecie musieli dublować pozycję Roberta Lewandowskiego, kiedy on się będzie cofał.

Dużo będzie zależało od całej drużyny. Na  boisku musimy być jednością. Musi to wszystko jakoś się funkcjonować, zazębiać się. Tak jak mówisz - musimy się uzupełniać. Wszystko to powinno zapewnić nam oczekiwany efekt, czyli zwycięstwo, bo tylko ono wchodzi dla nas w grę.

Atmosfera jak rozumiem dobra?

Jak zawsze.

Rozmowa z Jakubem Błaszczykowskim w załączonym materiale wideo.

Marcin Feddek, RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze