Feddek i Kołtoń: Lewandowski wcale nie będzie osamotniony!

Piłka nożna

Czy Lewandowski będzie osamotniony? Nie musi tak być, ale to zależy od wszystkich. Właśnie całej tej pomocy. Ale przede wszystkim - od skrzydłowych. Zarówno Błaszczykowski, jak i Grosicki osiągają w reprezentacji znakomite wyniki. I oni na pewno Lewandowskiemu pomogą - stwierdził Roman Kołtoń.

Marcin Feddek: Witamy ze stadionu w Bukareszcie, gdzie w piątek będziemy walczyć o trzy punkty. Tak patrzymy na ten obiekt i czujemy się prawie jak u siebie, bo do złudzenia przypomina on wewnątrz nasz Narodowy. Jak to będzie jutro?

Roman Kołtoń: Dodam tylko, że to Robert Lewandowski jako pierwszy stwierdził, iż stadion w Bukareszcie przypomina nasz Narodowy. Rozumiem jednak, że Robertowi chodziło o to, by reprezentacja zagrała tu tak samo, jak na Narodowym. Bo my mamy problem z meczami wyjazdowymi. I to nawet nie jest problem drużyny Adama Nawałki. Jeśli mamy spojrzeć na ostatnie wyjazdowe zwycięstwo naszej kadry nad silnym rywalem, to jest wygrana w Brukseli z Belgią sprzed 10 lat. To pokazuje, że brakuje nam tej pewności siebie na boisku rywala. Ale nawet doceniając Rumunów, można zagrać "swoje" tutaj w Bukareszcie.

Porozmawiajmy trochę o składzie. Wydaje mi się, że zagramy jednym napastnikiem, na skrzydłach wystąpi Kuba Błaszczykowski z Kamilem Grosickim, w środku pola Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński i, no właśnie - Karol Linetty czy Krzysztof Mączyński?

Znasz Adama Nawałkę, wiesz, że on zawsze kieruje się logiką. To nie jest tak, że on kogoś powołuje i od razu go wystawia. Nie, on powołuje i ich dopiero przygotowuje. Gdzieś tam dojrzewają ci piłkarze. A wracając do składu: Kamil Glik, Krychowiak i Lewandowski to jest kręgosłup tej reprezentacji. Zagrają na pewno tak, jak zresztą Piotr Zieliński. Nawałka chyba doceni też formę Linettego. Natomiast, czy Lewandowski będzie osamotniony? Nie musi tak być, ale to zależy od wszystkich. Właśnie całej tej pomocy. Ale przede wszystkim - od skrzydłowych. Zarówno Błaszczykowski, jak i Grosicki osiągają w reprezentacji znakomite wyniki. I oni na pewno Lewandowskiemu pomogą.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Roman Kołtoń, Marcin Feddek, RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie