NBA: Przełamanie Wizards! Kapitalny występ Gortata

Drugie zwycięstwo w obecnym sezonie ligi NBA odnieśli koszykarze Washington Wizards. "Czarodzieje" we własnej hali pokonali Boston Celtics 118:93. Marcin Gortat zdobył dla gospodarzy 13 punktów. Drużyna Polaka ma na koncie także pięć porażek.

Dla gospodarzy spotkanie nie mogło się lepiej ułożyć. Celtics mieli fatalną pierwszą kwartę, po której Wizards wygrywali 34:8. Bostończycy tak słabo w otwierających 12 minutach nie zagrali przez ostatnie 42 lata.

Później stołeczni koszykarze kontrolowali przebieg gry. Ich przewaga nigdy nie spadła poniżej 15 punktów. Świetny mecz w ich szeregach rozegrał Otto Porter Jr. 23-letni skrzydłowy zdobył aż 34 punkty, co jest jego rekordem kariery. Miał także 14 zbiórek, cztery asysty oraz po trzy przechwyty i bloki. - Każdej nocy staram się grać na najwyższym poziomie i robić wszystko, co tylko możliwe, aby nasza drużyna wygrała - powiedział bohater wieczoru.

Dobry nastrój Wizards mąci jedynie uraz Bradleya Beala. 23-letni strzelec parkiet opuścił w trzeciej kwarcie z powodu problemów z udem. W czwartek przejdzie szczegółowe badania.

Gortat na parkiecie przebywał 32 minuty. 13 punktów zdobył trafiając sześć z dziewięciu rzutów z gry i jeden z dwóch wolnych. Jego konto uzupełnia dziewięć zbiórek (w tym pięć pod atakowanym koszem), dwie asysty i dwa bloki. Miał także jedną stratę i cztery faule. Wśród pokonanych najlepszy był Isaiah Thomas - 23 punkty i 10 asyst. Avery Bradley dołożył 21 pkt, a rezerwowy Marcus Smart 20.

Wizards z bilansem 2-5 zajmują przedostatnie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Słabsza jest tylko ekipa Philadelphia 76ers, która nie wygrała jeszcze meczu. Kolejny mecz "Czarodzieje" rozegrają w piątek. We własnej hali zmierzą się z broniącymi tytułu Cleveland Cavaliers (6-1).