Rumunia - Polska. Nawałka: Wróciliśmy na odpowiednie tory

Piłka nożna
Rumunia - Polska. Nawałka: Wróciliśmy na odpowiednie tory
fot. PAP

"Po ostatnich zawirowaniach piłkarze są świetnie przygotowani mentalnie. Wróciliśmy na odpowiednie tory” – powiedział selekcjoner Adam Nawałka przed piątkowym meczem reprezentacji Polski z Rumunią w Bukareszcie w eliminacjach mistrzostw świata.

"Piłka nożna jest grą zespołową i jakość gry całego zespołu decyduje o końcowym wyniku. Mamy pomysł na grę, ale wiele zależy od tego, co zrobi przeciwnik. Obojętnie od tego jednak, co nam zaproponuje rumuńska drużyna, będziemy skupieni na naszej sile. Istotna będzie też dyspozycja dnia" – powiedział Nawałka na przedmeczowej konferencji prasowej.

 

Szansę na pierwszy występ w tych eliminacjach może dostać Michał Pazdan. Bez niego w składzie biało-czerwoni w trzech dotychczasowych meczach stracili pięć goli.

 

"Nie będę niczego obiecywał. Mogę tylko zapewnić wszystkich, że drużyna jest świetnie przygotowana. Na tym zgrupowaniu wykorzystaliśmy maksymalnie czas. Wróciliśmy na odpowiednie tory. Na treningach widać koncentrację. Po ostatnich zawirowaniach zawodnicy są świetnie przygotowani mentalnie" – podkreślił szkoleniowiec.

 

Po mistrzostwach Europy we Francji drużynę narodową Rumunii objął Niemiec Christoph Daum.

 

"Cenimy zespół Rumunii, który ma dobrego trenera. Ten szkoleniowiec wprowadził większą dyscyplinę w organizacji gry. Spodziewamy się bardzo trudnego meczu, ale przyjechaliśmy walczyć o trzy punkty" - oznajmił i dodał, że spodziewa się atrakcyjnego widowiska.

 

Selekcjoner podkreślił, że jego zespół będzie przede wszystkim skupiony na sobie.

 

"Spodziewamy się, że drużyna Rumunii będzie miała swój pomysł na grę, ale będziemy skupieni na sobie. Nasi zawodnicy dostali informacje odnośnie umiejętności poszczególnych graczy. Pomimo tego, że drużyna Rumunii jest na fali i gra coraz lepiej wierzę, że to my zdobędziemy trzy punkty" – powiedział Nawałka.

 

Po trzech kolejkach na czele tabeli grupy E el. MŚ są Czarnogóra i Polska - po 7 punktów. Rumuni tracą do nich dwa punkty.

 

"Wiele czynników wpływa na losy meczu. Nie można wskazać jednego, takiego jak waleczność czy realizacja założeń taktycznych. Przy dużym zaangażowaniu obydwu zespołów ważna jest chłodna głowa. W każdym elemencie trzeba wznieść się na wyżyny. Rumuni mają przygotowaną taktykę na wysokim poziomie. Jednak my dysponujemy kreatywnymi zawodnikami, którzy reagują na boiskowe wydarzenia" – ocenił selekcjoner.

 

Mecz Rumunia – Polska odbędzie się w piątek w Bukareszcie o godz. 20.45 polskiego czasu.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze