Wdowczyk pożegnał się z Wisłą Kraków!

Piłka nożna

Dariusz Wdowczyk nie jest już szkoleniowcem Wisły Kraków. 54-latek złożył oświadczenie o rozwiązaniu kontraktu z klubem. Oficjalnymi powodami mają być sięgające trzech miesięcy zaległości finansowe. Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki "Białej Gwiazdy" to dość spore zaskoczenie.

Wdowczyk już kilka tygodni temu był bliski pożegnania się z klubem z Małopolski. Wtedy prowadzona przez niego drużyna przegrywała mecz za meczem i okupowała ostatnie miejsce w lidze. Trener pożegnał się nawet z częścią zespołu po czym zmienił decyzję. Teraz jego rozstanie z Wisłą jest już raczej przesądzone.

 

- To nie jest decyzja, która powstała w mojej głowie dzisiaj, wczoraj, czy nawet kilka tygodni temu - powiedział Wdowczyk, cytowany przez "Gazetę Krakowską".

 

 

- Jak wiadomo, kilka miesięcy temu, gdy zwolniono moich asystentów Marcina Broniszewskiego i Pawła Primela, pożegnałem się z kilkoma zawodnikami, sztabem. Sytuacja, w jakiej byliśmy, skłoniła mnie jednak do tego, żeby dać sobie czas do końca rundy, czyli 15 kolejki. Chciałem wyprowadzić to wszystko na prostą. To nie jest tylko moja zasługa, ale również piłkarzy, całego sztabu, że dzisiaj sytuacja jest o wiele lepsza. Dla mnie pewnych rzeczy się nie robi - dodał były już trener krakowskiego zespołu.

 

"Powołując się na Uchwałę Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, szkoleniowiec zadeklarował dziś rozwiązanie umowy w trybie natychmiastowym z winy klubu. Mimo iż Wisła Kraków SA w ostatnich miesiącach znacząco poprawiła swoją sytuację finansową i mimo wcześniejszych deklaracji przywiązania do barw klubowych, trener jako oficjalny powód rozwiązania kontraktu podał przepisy PZPN-u" – czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez klub.

 

Wdowczyk w ostatnim czasie wyprowadził Wisłę na prostą. Krakowska ekipa nie przegrała od prawie dwóch miesięcy. Obecnie "Biała Gwiazda" zajmuje 10. miejsce. 54-latek pracował z pod Wawelem od marca tego roku.

 

Na razie wiślaków będzie prowadził Kazimierz Kmiecik, któremu pomagał będzie Radosław Sobolewski.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze