El. MŚ 2018: Cztery bramki w Belfaście. Irlandia Północna nie dała szans Azerom

Irlandczycy z Północy na własnym obiekcie nie dali najmniejszych szans Azerom. W Belfaście od początku dominowali mecz i wygrali aż 4:0. Zwycięstwo to pozwoliło im awansować na pozycję lidera grupy C.

Irlandia Północna podejmowała rewelację grupy C. Azerbejdżan w trzech pierwszych spotkaniach nie przegrał ani jednego spotkania. W tym potrafił bezbramkowo zremisować z Czechami. Przed gospodarzami stanął więc bardzo niewygodny rywal.

Faworyci spotkania, jakimi bez wątpienia byli Irlandczycy z Północy, pokazali od początku zdominowali spotkanie. Dłużej utrzymywali się przy piłce i oddawali więcej strzałów. Przewaga została udokumentowana w 27. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się  Kyle Lafferty. Bramka po asyście Jonny’ego Evansa była trzecim golem w trzecim ostatnim meczu tego snajpera.

Jeszcze przed przerwą gospodarze strzelili gola na 2:0 i zapewnili sobie komfortowe prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Chrisa Brunta piłkę do siatki skierował McAuley.

Wypracowana przewaga pozwoliła na kontrolowanie przebiegu spotkania w drugiej części gry. Bardzo skutecznie korzystali z tego Irlandczycy z Północy. Przy nadarzającej się okazji podwyższyli prowadzenie. Zrobili to przy pomocy swojej głównej broni. Z rzutu wolnego dośrodkował Norwood, a z dobrego podania skorzystał Conor McLaughlin. Wynik w końcówce spotkania ustalił Brunt.

Pewne zwycięstwo pozwoliło Irlandii Północnej zmienić piątkowego rywala na pozycji wicelidera tabeli grupy C.

Irlandia Północna - Azerbejdżan 4:0 (2:0)

Bramki: K. Lafferty 27, McAuley 40, C. McLaughlin 66, Brunt 83

Irlandia Północna: McGovern - McLaughlin, McAuley, J. Evans, Burnt - C. Evans, Norwood, Davis, Ferguson - Lafferty.

Azerbejdżan: Agayev - Mirzabekov, Medvedev, Huseynov, Dashdemirov - Ismayilov, Makhmudov, Garayev, Amirguliyev, Gurbanov - Sheydaev.